Bifteková rajčata 2020

Trocha inspirace pro milovníky steakových odrůd. Je úžasné, že tato někdy docela hmotná rajčata letos vůbec nebo jen nepatrně praskala.

5 thoughts on “Bifteková rajčata 2020”

 1. Dobrý deň,

  ešte otázočky, ako ste boli spokojná s purple calabash, kúpila som minulý rok semienka myslím z UK, ale nesadila som. Tiež som nesadila Kellogs breakfast, Brandywine – všetky farby, tie ste sadili asi v minulosti, boli ste s nimi spokojná?
  Budúci rok mienim určite viac ribbed verzie, rebrované, veľmi sa mi páčia. Na Costolute fiorentino alebo genovese aký máte názor? Boli u Vás úspešné kríčkové verzie ako napr. Marmande? Alebo Brown marmande?

  Díky Katka

 2. Dobrý den,
  Purple Calabash se ukázalao jako velmi odolné plísni, ale nechala jsem více výhonů, než bych měla, a rajčátka byla docela malá, ale krásná a chutnala slušně. Příští rok napravím.
  Ani Kellog ani nic z řady Brandywine jsem nepěstovala a ani o nich zatím neuvažuji, mám omezený prostor a existuje taková spousta zajímavých odrůd.
  Ani Marmande jsem neměla, ale láká mně, protože je semideterminantní, to je příslib veliké úrody u poměrně nevysoké rostliny. Brown Marmande mi velmi brzy zlikvidovala plíseň, ale rostlina byla velmi vysoká a plody krásné a chutné, jen jich bylo poskrovnu. Ani Costoluto jsem neměla.

  Hezký den!

 3. No, tak já už jsem rozhodnutá.
  Požádala jsem své zahraniční kamarády, aby mi poslali 15 svých letošních TOP odrůd. Takže to budu mít s překvapením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *