27. srpen 2020

Je opět velmi brzy ráno, z hospody nikdo nechodí a cvrček je potichu, stejně nemůžu spát, jsem totálně vyšťavená z práce. Naštěstí mám dnes po dlouhé době zasloužené volno, tak spánkový deficit doženu během dne na lehátku pod ořechem.

Momentálně se u nás na zahradě vše točí kolem rajčat. Koupila jsem si parádní party stan a tak nějaký ten mejdan musím uspořádat. Začnu tím rajčatovým a pak bych mohla pozvat lidi třeba na asiminobraní. Včera u nás byla kamarádka, ladily jsme záležitosti kolem pomidor party a ona se jako vždy obdivně zastavila právě u letos výstavní asiminy. Stromek má v plánu pořídit, ale prý ho zatím nesehnala.

Papriky se tím pádem ocitly na okraji mého přelétavého zájmu a rostou a plodí jen tak mimochodem. Občas dostanou nějakou tu vodu, ale už je nehnojím. Napsala jsem si sice na stůl velikou ceduli s připomenutím, že bych nějakou tu výživu namíchat měla, ale zatím se tak nestalo. Ve skleníku je pohltily agresivní šlahouny žlutých melounů, které se mi letos vůbec nepovedly a mají jen několik málo ne příliš objemných plodů. Ovšem při vstupu do skleníku to melounama krásně voní a já je budu muset najít a sklidit. Některé listy paprik nesou známky řádění molic, ale ty kupodivu s nástupem veder vyklidily pole. Nadšená jsem z oranžové kapie ze semínek plodu z Lidlu. Příští rok nebudu kupovat žádná semena paprik a vyseji pouze ta, která vyberu z plodů buď koupených nebo mnou vypěstovaných. Ruské hybridy už mi došly, tak vyzkouším, zda se generace F2 povede, papriky nepotřebuji mít na rozdíl od rajčat značkové.

Cvrček naladil svoje housličky a už jede. Jdu si uvařit zelený čaj. V dálce je slyšet první ranní vlak. Je skvělé, že dnes nemusím do práce.

1 thought on “27. srpen 2020”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *