9. červen 2020

Průběh počasí pracem na zahradě moc nepřeje, všechno je mokré a já několikrát denně měním mokré ponožky. Bavím se tedy v kuchyni. Letos kupodivu přejí podmínky jahodám, keříky vyprodukovaly spoustu krásných plodů a některé kousky jsou obrovské, řekla bych přímo výstavní, boduje hlavně odrůda Karmen. Tak jsem vyráběla zmrzlinu. Použila jsem jahody, mascarpone, bílý jogurt a javorový sirup. Výsledek je perfektní a já má zásobu nanuků na prázdniny.

Pustila jsem se rovněž do experimentování s plněnými papričkami. Smíchala jsem žervé, mascarpone a sušené meruňky, směs jsem nacpala do malých paprik Vesta a přidala olejový nálev. Bohužel jsem přepískla teplotu při sterilizaci a produkt se mi ve skleničce mírně zakalil. Nesmím během procesu opouštět kuchyň, po překročení nějakého bludného prahu okamžitě zapomenu, že mám něco na sporáku. Nechám papriky chvilku uležet a pak provedu ochutnávku a zapíši, co je potřeba vylepšit. Vyladím tohle do dokonalosti.

Rostliny rajčat v boxech vypadají bezchybně, nemají sebemenší náznak nedostatku čehokoliv, zatím. Jinak co se týče chorob, tak letos zrovna optimismem nehýřím, některým rostlinkám na záhonech, které nejsou namulčované, jsem už musela otrhat spodní listy, které se dotýkaly půdy, začaly žloutnout. Ale byly to listy nejstarší, takže se nic neděje. Radost mi dělají rajčata ve skleníku. Cherry odrůdy už dosáhly stropu a masité odrůdy jsou doslova přecpány plody a já jen uvazuji a uvazuji, aby těžké plody nepolámaly vijan. To jsou starosti velmi příjemné.

4 thoughts on “9. červen 2020”

  1. A co tak si pořídit slušivé gumáky, nebo alespoň galoše, jako mám já ?! 😉 Většina mých nepromokavých botasek se do zahrady dostane až ve stavu – samá díra – takže o nepromokavosti nemůže být řeč a i v rose je to pak práce sakra nepříjemná 🙁 Od té doby, co mám galoše made in Lidl 😉 pohoda.(jen kdyby se do nich a z nich líp lezlo)

  2. Dostala jsem k nějaké příležitosti gumáky, ale mám vysoký nárt a tak se do nich nenasoukám. Moje původně nepromokavé pracovní boty už promokavé jsou. Chodím ve sněhulích po synovi, ale jsou obrovské a bolí mně z nich nohy. Nutně si musím nějaké ty galoše pořídit.

    1. I když…možná beru zpět 😉 Pořídíš si galoše a víš co…už nezaprší 🙁 :-)))) No, ony jsou přes nárt všechny problematické. Já si myslím, že vysoký nárt nemám a dostat se do nich je taky peklo 🙁

  3. Já v dešti nejradši chodím bosa. Teď ovšem neobuju boty žádné, včera jsem jaksi špatně odhadla rožek sedací soupravy a mám asi nějaké prsty zlomené a zbytek pohmožděné, vše tmavě fialové. Nechť si klidně prší, stejně nemůžu chodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *