19. květen 2020

Často závistivě nahlížím do zahrad, kde to nádherně a organizovaně kvete. Tohle já neumím a nemám ani čas ani prostor se kytkám věnovat. Právě proto mám obrovskou radost, že i já mám na zahradě nějakou květinu a ta mi právě vykvetla, je to tuším denivka a sazeničku mi věnovala Radka, díky. Krásně voní. Pak mám ještě růži na kminku, kterou jsem zbavila obrovských vypasených mšic a stříkla síranem železnatým proti usychání okrajů listů, vypadá v kondici a já se těším až pokvete.

Včera jsem měla prodejní den a jsem docela ráda, že mám téměř všechna rajčata v zemi, lidi by mi odnesli všechno. Zase mně takový zájem zaskočil a příští rok to musím nějak vymyslet, a mít nějaké rostlinky i mimo objednávky. Místní zahrádkáři letos budou raritou mezi pěstiteli. Žádná Tornáda nebo Starty, za směšný peníz si zakoupili speciality s názvy, které si patrně ani nezapamatují jako například Mrs. Underwood Pink German Giant, Ledoux Speciale Rose nebo La Vien En Rose. Docela překvapivou poptávku po rajčatech keříčkových musí uspokojit odrůdy  firmy Semo a to Rubínek, Pavlína a Oranže. Velmi oblíbeným se stalo Kumato, které jsem některým lidem loni přímo vnutila a ono uspělo na výbornou. Mám povoleny návštěvy a letos mám v úmyslu zmapovat, jak se mým rajčatům u pěstitelů daří , jakým způsobem je pěstují a zda jsou s výběrem odrůd spokojeni. Potřebuji materiál pro další  vyžádaný článek.

Za utržené peníze si mimo jiné koupím láhev mé oblíbené Baileys, už jsem na dně a nemám  si co dát do kafe, rajčatům pořídím nějaké hodně dobré hnojivo. Spojila se se mnou firma Weiki která vyrábí pro rostliny probiotika, tak jim ty jejich produkty s radostí otestuji.

 

4 thoughts on “19. květen 2020”

 1. Krasny a jasný slnečný deň prajem,
  dnes nám to konecne poskočí, rastlínky podrastu a dúfam, že zlepšia to fialkaste sfarbenie tipujem že zimou navodené. Aj uhorky potrebujú teplo ako soľ. Rada by som sa opýtala na tie kríčkové odrody Sema, s Darinkou mám dobrú skúsenosť. Mám však sadenice Rubínek a Orange a ešte nie sú v kvetináči. Čítala som na nich nie úplne lichotivu recenziu, že sú tak akurát na kečup. Aká je vaša skúsenosť? Rastú husto a ako vysoko? Nemienim im obetovať nejaký super črepník. Alebo ich hodiť do koša? Čo Vám pomohlo zbaviť sa mšic, mám nimi olepenu celú malinu. Na mravce mi káva, ani sóda bikarbóna nepomohli, ani domčeky a granule. Dnes dostanú ocot s chilli.
  Diky
  Katka

 2. Hezký den.
  Ta keříčková rajčata od SEMA mám prvním rokem a to na základě spolupráce s touto firmou, která mi svěřila některé odrůdy na otestování. Jsou docela odvážní, nebudu chválit nic, co by se mi nelíbilo. Na mšice mi pomohla směs olivového oleje a dehtového mýdla. Mravenci jsou velmi zarputilý hmyz a jen tak něco je neodradí. Zkusila jsem hořkou sůl a zatím klid, je potřeba trpělivost. Ten ocet s chilli jim nezávidím.

 3. Ďakujem pekne, ešte jednu radu by som poprosila, mám priesady ešte nevysadené Kumato a Mini Kumato. Vyrastli po 5 ks všetky (touto cestou ešte raz ďakujem Evke T za semienka). Len sú tam z oboch druhov dva typy rastlín, so svetlo zelenou jasnou a s tmavou farbou podobnou indigam. Mám vysadiť obe,či len tie tmavé. Predsa sú to tmavé rajcata. Je jasné, že sú to F2, s tým nikto nič nenarobime, len či moje vzácne miesto, ktorého je málo, venovat aj svetlým priesadam. Dik. Pekný dník
  Katka

 4. Moje rostliny Kumato jsou všechny tmavé, takže bych zvolila tyto, Mini kumato jsem měla jen na zakázku a tam jsem si barvy rostliny nevšimla, ale pokud bych musela volit, tak bych brala jednoznačně rostliny tmavé a ty ostatní bych šoupla někam do kouta, pokud takové místo u Vás existuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *