14. květen 2020

Dnešní ráno je poněkud ponuré, tma jako v pytli, mokro a oblačnost tak nízká, že mám strach vyjít z domu, abych o ni nezavadila hlavou. Vláha je skvělá, ale mým rajčatům pro tuto chvíli stačilo, potřebovala by oschnout a trochu příznivější teplotu. Proto pořád řeším nějaký ten přístřešek a stále nemám jasno, jak přesně by měl vypadat, aby to bylo dílko praktické a zároveň estetické. Jsou ale chvíle, kdy jsem přesvědčená o tom, že nic takového nepotřebuji a vše by mělo probíhat přirozeně. V tomto okamžiku ještě nejsou plody, takže naštěstí nemá co praskat, tak mám ještě chvíli čas.

Pro velký úspěch jsem dostala objednávku na další článek, ale já stojím na zemi docela pevně, takže si myslím, že je potřeba něčím zaplácat stránky zpravodaje, neboť folklórní slavnosti a jiné akce jsou zrušeny a není o čem informovat. Snad dám něco dohromady, ale nevím, jak to uchopit, až mi bleskne hlavou myšlenka a já začnu, pak už to půjde samo.

Moje kuchyně se neobejde bez bylinek, cpu je všude a to ve velkém množství. Budu si je tedy sušit a začnu dnes, kdy se stejně nedá nic jiného dělat, jo a taky upeču chleba. Pampelišky už odkvetly a já jsem vypila spoustu čaje, je skvělý a dělá mému tělu dobře. Všimla jsem si, že začíná rozkvétat bez a tak začnu popíjet čaj bezový.

Vypadá to, že budou schválené hromadné akce nad 100 lidí a moje plánovaná výstava rajčat by mohla proběhnout. Majitel protější hospody, která je na tuto akci ideální, a já jsem s ním domluvená, tak už nebude mít problém. Rajčatům vysvětlím, že by se měla letos obzvláště předvést, cimbálovka je objednaná, pivo je z místního soukromého pivovaru, domluvím aby kuchař vyrobil nějaké speciality právě z rajčat. No bude to velké a já si dám hodně záležet. Těším se!

11 thoughts on “14. květen 2020”

  1. Jani, kvašené limonády si neděláš? Já jsem to objevila až vloni teda, ale říkám si, že je to zdravější než čaj a na pití pro mne teda taky takové příjemnější(když je teplo, čaje bych se snad ani nenapila)

  2. Právě z bezových květů je kvašená limonáda perfektní, chutná jako lehké šampáňo, taky to můžu ! Taky cider z jablek je skvělý.

  3. Také bych rád dojel na výstavu. Doufám, že nám bude vyhovovat termín, kvůli koroně nám v práci nařídili dovolenou a na léto moc nezbývá. Ještě musím vymyslet doplňkový program pro děti, abych je vůbec na takový výlet dostal. Přece jen to máme přes 200km.

    1. Ona to Janinka pro vás vznosně nazývá řekou, ale je to jen potok, v létě to nejspíš ani ten nebude, to už poslední dobou doufáme alespoň v čůrek 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *