7. listopad 2019

Už nějaký ten rok se s manželem dohadujeme o tom, že by měl konečně dodělat plot kolem chodníku, vypadá to otřesně. Kovové plotové dílce jsou ke sloupkům uchycené jen drátem a to nijak pevným. Pokud člověk kolem toho nadělení projde dvakrát denně, jednou do práce a pak z práce, tak si asi zvykne. Já jezdím ale autem.

Včera večer zazvonil zvonek a vyděšená zdravotní sestřička v důchodu na mně volá : “ Paní doktorko honem pojďte sem, někdo tady spadl a potřebuje pomoc! “  Okamžitě jsem vystartovala a na jednom z našich plotových dílců ležela v naší zahradě starší dáma i s kolem, opilá jak Dán. Prý jede ze hřbitova, netuším, co tam včera čepovali. Podotýkám, že těsně za plotem je hodně prudký svah. Vyprostily jsme kolo a zjistily, že paní není zraněná, jenže jsme nebyly schopné ji zvednout, netušila jsem, jak těžké může být bezvládné tělo a to nejsem žádné tintítko a sílu mám slušnou. Paní nebyla schopná stát a tak jsem donesla židli, celou dobu nám nadávala. Sestřička odjela pro pomoc.

V tom okamžiku se v dohledu objevil další opilec, ze hřbitova určitě nešel, ten je daleko. Meditoval o tom, proč mu je tak blbě, když vypil jen dva panáky a usilovně se při chůzi přidržoval plotu. Došel k nám a scéna ho docela zaujala. Zeptal se mně, kdo jsem a že mně už dlouho neviděl, ale že zná mého otce, který mu dělal šéfa. Spletl si mně s mojí luxusní dcerou, měl určitě minimálně dvě promile a byla tma, ale ženskou to potěší. Náhodou máme u baráku sloup veřejného osvětlení, ale to je zrovna mimo provoz. Litovala jsem jen toho, že doma nebyl manžel, nevím, jak by se s rolí mého otce popasoval. To už ve mně začalo bublat.

Opilec udělal pár nejistých kroků, srdečně pozdravil dámu na židli a nic netušíc o absenci plotového dílce a se slovy :“ Kurva tady není plot.“ se  zřítil do stejné díry. To už jsem fakt nedala. Dostala jsem nezvladatelný záchvat smíchu a musela odejít. Na odchodu domů jsem zaznamenala, jak se paní snaží toho spolutrpitele povzbuzovat při snaze vyšplhat se nahoru zpět na chodník.

Navrátivší se manžel se dotazoval, z jakého důvodu pořád posmrkuji a mám ubrečené oči. Moje líčení oné příhody bylo mezi salvami smíchu hodně nesouvislé. Mám od smíchu rozbouřené všechny vnitřnosti a klávesnici mokrou od slz.

4 thoughts on “7. listopad 2019”

  1. Nikomu se absolutně nic nestalo, opilci mají při pádech neuvěřitelné štěstí, znám z vlastní již velmi dávné minulosti. Všichni byli pod mým doktorským dohledem. Tohle se fakt musí zažít, každý popis je nedostatečný.

    1. To je Havlík? Nějak ho nemůžu poznat. No vzhledem k tomu, že je to nějakou dobu mamčin soused, mám různé příhody na talíři obden. Téhle šou se to ale sotva vyrovná :-))) To je jak ,,barák v zatáčce“ z Ať žijí duchové 😉 Jen jestli vy ten plot tak nemáte schválně – na odchyt těhle nebožáků :-)))) Zavíráš je do kůlny a léčíš?…paní doktorko ? :-))) Tomáš vzkazuje, že doufá, že jsi to točila… 🙂

  2. Na titulu si nijak nezakládám, spousta lidí to možná ani netuší, ale právě sestřičky u lékařů mně vždy důsledně oslovují paní doktorko, jsou na to vycvičené.
    Natáčet jsem nic nemohla, byla už tma.
    Paní prý už dnes vesele klábosila se sousedkama a to je fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *