2. říjen 2019

Díky velmi větrnému počasí už spadla z Asiminy téměř veškerá úroda a navzdory skutečnosti, že jsem spoustu plodů rozdala, tak mám neustále provoněnou kuchyň a plný koš ovoce. Jsem chemik, experimenty mám v krvi, tak jsem se k problému postavila vědecky a kuchyňskou linku proměnila v potravinářskou laboratoř. Nachystala jsem spoustu ingrediencí – vanilku, pomeranč, citrón, čokoládu, mascarpone, zakysanou smetanu a jiné. Míchala jsem , přidávala suroviny v různých poměrech a samozřejmě ochutnávala. Pořád to nebylo to pravé ořechové, ale hmotu jsem nakonec nacpala do nanukových formiček a dala do mrazáku. Moje čokoládová poleva není sice úplně dokonalá, na konečném designu musím ještě zapracovat, ale zmražením dostala zmrzlina nový rozměr a nanuky jsou vynikající. Do další várky mám v úmyslu přidat jahody, začalo mně to bavit, ale musím koupit další mrazničku, do té stávající se už nevejde nic, je plná malin, jahod, ostružin, borůvek a samozřejmě rajčat.

3. 10. Dnes jsem namíchala skvělou kombinaci – Asimina, granátové jablko, vanilka a šlehačka, oslazeno javorovým sirupem. Všechny chutě se dokonale doplňují, je to nadpozemské. Uďo, kupujte lístek na vlak!

5 thoughts on “2. říjen 2019”

 1. Nanuky vyzerajú super, ak by si mala navyše ešte nejaké plody Asiminy, Ivka by si odkúpila, práve dnes dojedla posledný plod z chladničky, dávala si jeden obdeň, ja som sa jej ich ani nedotkla. Niekedy večer by si pre ne dobehla.
  Recept na koláčky pošlem na mail, možno by do nich miesto banánov mohla aj Asimina.

  1. Udo, vyplatilo…už jen mrknout k Janě, co ona v zahradě pořád kutí 😉 a dostal by jste ne jen asiminu, ale i nanuk by se vám možná ušel 😉
   Evi, s tou záměnou banánů za asiminu – možná, že to tak je i běžné. Měli jsme příbuzného v Americe, v Michigenu a on nám často psal, že peče banánový koláč, koláče..když jsme si pak upekli banánový koláč my, vůbec nám nikomu nechutnal, ani nikomu z příbuzných, co taky nějaký zkoušeli. Pak jsem si přečetla Asimina – banán severu a napadlo mne: myslel on vůbec banán?!? Nemyslel nakonec Asiminu?

 2. Evi ty víš, že já nic z úrody kamarádům neprodávám, takže pokud budou nějaké banány severu k dispozici, dám vědět. Vidíš, mohla jsem se nechat u tvé dcery ostříhat, bylo by to vyrovnané, ale já jsem byla včera u své kadeřnice a stálo mně to dvě sklenice sušených rajčat.
  Díky za recepty, koupila jsem suroviny a budu vyrábět konopné máslo, když už mám tu laboratoř rozloženou. Pak upeču koláčky a klidně přijedťe všichni , včetne Udi, a parádně se zhu….me!

 3. Že bych dnes naplánovala cestu kolem?!? :-)) Néé 🙂 ale uvažovala jsem někdy vloni, když na tom byl Worick nějak hodně zle, že snad zkusím sehnat a koláčky mu napéct. Takže hoď pár do mražáku, možná ještě přijdu s prosíkem 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *