Cherry rajčata – hodnocení

Rajčatová sezóna se pomalu ale jistě blíží ke svému závěru a lze tedy hodnotit. Letos jsem překvapivě dala na svém pozemku prostor spoustě cherry odrůd a dospěla jsem k názoru, že jich bylo zbytečně mnoho. Spousta rajčátek se válí nesklizených po zemi a pod některými rostlinami je jich opravdu hodně, takže i tak lze rozeznat, co bylo zajímavé a co nikoli. Nejvíce je posetá zem pod Ambrosiií Ubx a Černou čokoládou, takže tyto dvě odrůdy naprosto propadly, pod rostlinou odrůdy Djukre rajčátka popadaná nejsou – bylo jich totiž tak málo, že v podstatě nemělo co spadnout.

Ale jinak jsem s kvalitou těchto malých plodů spokojená a loňský jednoznačný vítěz odrůda Tutti Frutti se letos nevešla ani na stupně vítězů, taková byla konkurence. Rajčátka na prvních třech místech jsou srovnatelná, některá měla o něco lepší chuť, jiná vynikala obrovskou produkcí a další byla velmi zajímavá tvarem. Všeobecně lze říci, že letos byla všechna moje cherry rajčata mimořádně sladká a myslím si, že na tom mají zásluhu hlavně moje speciální fermentovaná banánová hnojiva.

Při pěstování jsem nepoužila vůbec žádnou chemii a to ani ve formě postřiků ani jako hnojivo. Vše jsem si vyrobila sama z přírodních surovin a rajčata jsou tak v BIO kvalitě. V případě chorob jsem vsadila na prevenci a velmi kvalitně připravenou půdu a zdravotní stav rostlin byl a ještě pořád kupodivu je dokonalý. Nechyběl žádný důležitý prvek ve výživě.

Mezi vítěze patří bulharská ALYA, pro svoji skvělou chuť, pevnou, ale tak akorát konzistenci a velmi zajímavý tvar, malinko pokulhávala v produkci. Velmi spolehlivé, skvěle chutnající, nádherně vypadající a mimořádně plodné je DATTERINO. Ještě nyní má na rostlině spoustu krásně žlutých, skvěle chutnajících, nepopraskaných plodů naprosto zdravé a ve vynikající kondici se nacházejíci SANTA ORANGE. Vybrat vítěznou trojici bylo obtížné, spousta dalších odrůd byla velice kvalitních.

Příští sezónu dám mnohem větší prostor odrůdám na sušení, které jsou pro mne mnohem důležitější a z cherry rajčat vyberu jen zhruba šest těch letos NEJ, ale volba to bude velmi těžká. Taky bych chtěla nějakou novinku a tou bude s největší pravděpodobností Růžový Kotja.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *