4. září 2019

Letos jsem vysela na zkoušku nějaká rajčata později a to 13. května. Rostlinky se mají k světu, jsou krásně zelené, zdravé a mají spoustu plodů. Třeba Black Panter vypadá ukázkově, jen nevím, zda mu počasí dovolí dozrát. Rajčata ze stejného výsevu, která rostou v kyblíku a jsou umístěná ve skleníku už mají první vijany zralé.

Dostala jsem spoustu rostlinek od Evy, ale letos mám problémy s jmenovkami, samovolně se přesouvají, takže bych ji požádala o identifikaci odrůd na obrázcích s otazníky. Na rajče se dvěma otazníky mám tip – mohla by to být Sunchocola, plodíky jsou krásné a mají výbornou chuť. Rajčata s jedním otazníkem jsou malinko větší, světlejší a chuť není špatná.

Melounek Sugar sice ještě nebyl úplně nejčervenější ale po ránu dokonale vychlazený a chutná skvěle, je nádherně křupavý a sladký. Váží pro mně ideálních 1,7kg. Sním ho na posezení a nebude se muset povalovat v ledničce.

Ještě jeden Black Panter se nachází na naší zahradě, ale je hodně plachý a neustále ve střehu, není skoro možné se k němu přiblížit a udělat slušnou fotku.

3 thoughts on “4. září 2019”

  1. Jani, podľa foto sa to dosť ťažko určuje, chcelo by to vidieť a ochutnať. Z tých s 2 otáznikmi ten menší a tmavší sa mi zdá byť Tiger F1, ten väčší Sunchocola. Tá najväčšia sa mi zdá byť koktejlovka Primabella F1. Štvrá neviem, mohla by to byť aj Arielle, ale tá by bola červenšia.
    Máš už nejaký termín kedy by som mohla prísť okoštovať tvoje ruské novinky?

  2. Ahoj,
    asi máš pravdu, z fotek se ta odrůda blbě určuje. Mám celý příští týden odpolední směny, ale šíleně mně bolí ramena, takže se pokusím nějakou směnu zrušit, ale přesně to budu vědět až v pondělí. Jinak obrázky s jedním ? jsou stejné rajče a se dvěma taky stejné, ale obě rostliny jsou v plné plodnosti, takže až přijedeš, tak se na to mrknem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *