Mrs. Schlaubaugh’s famos strawberry

Jestli je tato jahoda paní Schlaubachové famos, čili slavná nebo proslulá tak to netuším, ale vím jistě, že rajče je to exkluzivní, prostě krasavice. Semena mám od Niny, které jsem dala volnou ruku a ona poslala skvosty, musím si na další sezónu zamluvit další desatero. Rostlina je liánovitého růstu a vyžaduje velmi pečlivé uvazování, olistění taky není zrovna bohaté a je s podivem, že taková poměrně nehezká rostlina dokáže vyprodukovat takové perly. Plody mají tvar dokonalého srdce, jsou nádherně červené a velmi masité. Chutnají báječně a i na řezu jsou velmi krásné. Rajče je zdravé, listy stále zelené a plodů přiměřeně. Vysazovala jsem velmi brzy a této citlivce se to moc nelíbilo, sprchlo několik prvních vijanů a už jsem měla obavy, že se žádných plodů nedočkám. Madam se ale vzchopila a poskytla mi dostatek nádherných srdcí. Jsem nadšená!

Letos (2022) jsem se k této odrůdě po dvouleté odmlce znovu vrátila a ona mě opět okouzlila. Vysadila jsem ji do paletového boxu a tam se jí líbilo. Ze všech květů se vyvinula nádherná červená srdce a bylo jich dostatečné množství. Příští sezónu má u mě jistou.

1 thought on “Mrs. Schlaubaugh’s famos strawberry”

  1. Jani, práve dnes mi prišli semienka tejto krásavice z Croatia seeds čo som objednávala pred 2 týždňami nezávisle na koštovke u teba, tak teraz ich budem mať z 2 zdrojov- tie na obr. od nich vyzerajú viac pretiahnuté a zašpicatené, každopádne vysejem obidvoje na porovnanie- mali by byť stredne skoré a sladučké, čo je u ružových srdcí zriedkavé- možno nahradia Annu Russian, ktorá má menej výraznú chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *