6. srpen 2019

Jsem moc spokojená, že úroda je i bez chemie, pouze na révu byl použit postřik roztokem sody a dehtového mýdla.  Navíc si vůbec nejsem jistá, zda by při použití nějakých ochranných postřiků, byla mnohem větší. Nám to stačí a vyhovuje.

Dnes jsem nachystala první rajčata na sušení s tím, že je zítra beru do práce a usuším v autě. Mám obavy jen z toho, že jako naschvál bude zítra zataženo. Zatím každý den po ranní směně sedám do rozžhaveného auta. Rajčata odrůdy Velikosvětskij a Vikusija jsem rozpůlila, vybrala semena, na každou půlku dala kousek česneku a něco málo oregana, posolila mořskou solí a malinko tmavým třtinovým cukrem. Do rána je předsuším v horkovzdušné troubě tak na 50`C.

Zjistila jsem, že si na mých rajčatech začali pochutnávat ptáci, sednou si na moji kovovou oporu jako na bidýlko a dávají si do zobáku. Vybrali si zrovna krásný a veliký Buffalosteak, dobrý vkus jim rozhodně nechybí, darebákům.

Letos je to poprvé, co se mi pod tíhou plodů lámou vijany, nebo se ohýbají a plody pak už nerostou. Musím je uvazovat. Tak se mi zlomil vijan u odrůdy Black Prince. ale nelze se divit, tato tři rajčata váží přes jeden kilogram. Další dva plody o hmotnosti kolem 400g jsem raději preventivně ustřihla, dozrát nechám doma v kuchyni, už stačí jen málo a budou mít tu správnou barvu. Pokud nehrozí ulomení, tak rajčata nikdy nepodtrhávám, čím déle jsou na rostlině, tím je chuť lepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *