6. srpen 2019

Jsem moc spokojená, že úroda je i bez chemie, pouze na révu byl použit postřik roztokem sody a dehtového mýdla.  Navíc si vůbec nejsem jistá, zda by při použití nějakých ochranných postřiků, byla mnohem větší. Nám to stačí a vyhovuje.

Dnes jsem nachystala první rajčata na sušení s tím, že je zítra beru do práce a usuším v autě. Mám obavy jen z toho, že jako naschvál bude zítra zataženo. Zatím každý den po ranní směně sedám do rozžhaveného auta. Rajčata odrůdy Velikosvětskij a Vikusija jsem rozpůlila, vybrala semena, na každou půlku dala kousek česneku a něco málo oregana, posolila mořskou solí a malinko tmavým třtinovým cukrem. Do rána je předsuším v horkovzdušné troubě tak na 50`C.

Zjistila jsem, že si na mých rajčatech začali pochutnávat ptáci, sednou si na moji kovovou oporu jako na bidýlko a dávají si do zobáku. Vybrali si zrovna krásný a veliký Buffalosteak, dobrý vkus jim rozhodně nechybí, darebákům.

Letos je to poprvé, co se mi pod tíhou plodů lámou vijany, nebo se ohýbají a plody pak už nerostou. Musím je uvazovat. Tak se mi zlomil vijan u odrůdy Black Prince. ale nelze se divit, tato tři rajčata váží přes jeden kilogram. Další dva plody o hmotnosti kolem 400g jsem raději preventivně ustřihla, dozrát nechám doma v kuchyni, už stačí jen málo a budou mít tu správnou barvu. Pokud nehrozí ulomení, tak rajčata nikdy nepodtrhávám, čím déle jsou na rostlině, tím je chuť lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *