20. duben 2019

Na zahradě poletuje spousta hmyzu, hlavně včelky samotářky a čmeláci, které nutně potřebuji k opylování kanadských borůvek. Takže jsem se konečně rozhoupala a zahájila stavbu hotelu pro hmyz. Nejedná se o žádnou malou budku, ale zvolila jsem velkorysé řešení z palet, ať si včelky klidně pozvou kamarádky, pro všechny bude místa dost. Na zahradě se najde spousta vhodného materiálu a ač stavba je ještě nekompletní, tak už jedna včela a jeden čmelák si budoucí domov přiletěli obhlídnout a byli  při tom docela pečliví, snad jsem se jim trefila do vkusu. Se střechou si nevím rady, chtěla bych něco pěkného a taky aby mi ji nesebral vítr, takže jsem poprosila svého kamaráda truhláře o konzultaci. Jsem přesvědčená, že tento penzionek bude hojně navštěvován a zároveň bude ozdobou zahrady.

Asimina jede! Vypadá to letos na obrovskou úrodu, ale je potřeba hodně vody!

I takovým zabijákům, jako je sršeň by se líbilo v mém hotelu, s tím já tedy naprosto nesouhlasím. Lítá jich na zahradě hodně, někde blízko asi mají svůj papírový bejvák.

2 thoughts on “20. duben 2019”

 1. Čmelín je vážně super, jen si nejsem jist jak z toho hmyzího činžáku dostaneš ty „hornety“, když se jim tam zalíbí.
  Fintu s petflaškama proti mrazu neznám. Že by ta petka s vodou na nule byla schopna ty rostliny před ranním mrazem ochránit? Včera ráno byla kousek od nás (meteo st. O-Poruba) v 5cm -3,7st…, takže každá rada vítána.
  Pěkně jsme se s jahodami sešli, letos jsem taky zasadil pár jahod, přesněji 12, taky do květináčů, ale ty jsem částečně zakopal do země. Pošlu fotky.
  A dnes jsem si všiml na obou meruňkách prvních zelených bobulí…..Tak uvidíme….
  Přeji pěkný večer do Velké!
  R.

  1. Zdravím, Radime!
   Dík za pochvalu insecthotelu, ale až bude mít střechu, kterou vyrobí strejda Karásek, to bude teprve paráda. Jsem schopná si tam postavit židli a celý den pozorovat hmyz. Už teď to kolem docela bzučí.
   Kéž by se plodíky na našich meruňkách udržely, není nad krásně vybarvenou šťavnatou meruňku a co teprve ta zázračně účinná vytlučená jádra.
   Happy Easter!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *