Lucid Gem

Nemám příliš v oblibě rajčata, která hrají všemi barvami. Mám nejraději červená a tmavá, snesu růžová a občas nějaké oranžové. Když už jsem ale od Evy jedno rajčátko obdržela, tak jsem odrůdu Lucid Gem vysela. Jsem z něho nadšená a to z několika důvodů. Roste na tom pro letošek nehorším stanovišti, na vlhkém zastíněném místě nejblíže řece. O místo se dělí v paletovém boxu se čtyřmi kolegy, kteří po prvních příznacích bleskově podlehli plísni bramborové, Lucid Gem nikoli. Plody jsou krásné, pevné, masité a na rostlině vydrží nekonečně dlouho a to ve vysoké kvalitě. Dají se rovněž dlouho skladovat a neměknou a drží výbornou chuť. Produkce je slušná, ale mám o něco menší plody, než Eva. Přisuzuji to horšímu stanovišti s minimem slunečního záření. Chuť je skvělá s ovocným nádechem. Beru tohle žluto- oranžovo-červené rajče s antokyanovou ozdobou na milost a zařazuji do sortimentu.

5 thoughts on “Lucid Gem”

  1. Ja zase ako výtvarníčka milujem takéto odrody, – temer ako výtvarné dielka, navyše, ak sú chutné. Prvé plody boli veľké, teraz sú už o niečo menšie, ale je ich stále veľa. Škoda, že som nevážila, koľko som už obrala z 2 rastlín zasadených v 1 kýbli bez dna- pestované spolu na 4 výhony.

  2. Dobrý den,také čtu a chtěl bych zkusit tuto odrůdu rajcatek. Pokud by byla moznost ji zaslat, byl bych rád. Děkuji S pozdravem Pavel Urbánek

  3. Mám obálku se semínky nadepsanou Lucid Gem, ale nejsem si tak zcela jistá, jestli to ta odrůda je. Kdo mi napíše do mailu adresu, tomu pošlu semínka gratis jen za poštovné. Já je taky vyseji a uvidím. Byla jsem si totiž jistá, že už semínka nemám a najednou jsem objevila tuto obálku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *