25. květen 2026

 

Na Korfu mě naprosto uchválily strelície a to jak ta královská tak i natalská, o které jsem si zpočátku myslela, že jde o banánovník. Neznám nijak podrobně tyto rostliny. Jednu strelícii královskou jsem kdysi koupila jako potravu pro housenky. Těm ovšem ani trochu nechutnala a já jsem ji nechala napospas osudu ve fóliovníku. Nepřežila povodně.

Teď jsem si uvědomila, že ty rostliny musím mít a založím si na zahradě takový teplomilný koutek. Mohl by klidně být i v obrovském fóliovníku, který zeje prázdnotou. Rostliny bych nechala v květináčích a zakopala do země. Na zimu by byly přestěhovány do tepla. Nebo si už konečně pořídím vytápěný pavilon. Takový exotiský koutek by se vyjímal i na zahradě. Jdu hledat místo.

Zahájila jsem pátrání a dnes jsem rostlinu pod názvem Strelitzia nicolai sehnala. Mám radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *