7. květen 2023

 

Včera nás chytnul okraj bouřky a dvakrát zapršelo. Po osmé večerní jsem šla zamknout bránu a po cestě jsem koukla na svoje kedlubny. Byli na nich jen dva slimáci, ale těsně vedle záhonku už se formovala armáda. Ten počet slizáků mě úplně vyděsil.

Vysela jsem deset semínek špičatého zelí Pylon F1 a vyrostlo deset rostlinek. Ty jsem přesadila do sadbovače. Po prokořenění substrátu jsem pět kousků vysadila na záhon k rajčatům a zbylých pět přesadila do větších květináčků. Zelí na záhonku už je ožrané od slimáků a to rostlinky pečlivě hlídám. Zelí v nádobkách je netknuté. Nehodlám pěstovat svoje rostlinstvo pro obohacení menu slizáků. Takže do květináčků tak přesadím i zelí červené a kapustu. Nepotřebuji metráky úrody, postačí mi vždy deset hlávek od druhu. Až rostliny dostatečně narostou, zapustím květináče do země. Vhodných nádob s velikými drenážními otvory mám spoustu.

Ve skleníku mi rostou dýně. Na podzim zahrabu vnitřek dýně se semínky a vždy vyroste spousta rostlinek. Pravidelně to je Hokkaido. Letos jsem zakopala i vniřek dýně máslové, tak by to mohla být i ona. Dýně už jinak nevysévám.

Na naši zahradu patří fazole becoky. Kvetou nádhernými červenými květy, já miluji jejich zelené lusky na smetaně a je to vzpomínka na moji babičku. V paletovém boxu číslo 7 poroste v každém rohu jedna rostlina. Zbyla tam totiž konstrukce na rajčata. Co fazole doplní, tak to se ještě rozhodnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *