Pippin’s Golden Honey Pepper

Konečně jsem sehnala semínka papriky Pippin’s Golden Honey. Jedná se o multibarevnou sladkou papriku s fialovými květy a plody, které během dozrávání mění barvu z tmavě fialové přes hořčicově žlutou a nakonec do zářivé oranžové. Tato paprika je krásná ve všech fázích růstu. Můžeme za ni poděkovat afroamerickému malíři z Philadelphie Horrace Pippinovi, který semínka vyměnil za žihadla včel, která mu pomáhala při léčení zraněné ruky. Odrůda je jedinečná a docela vzácná a je považována za dědičnou odrůdu afroamerické komunity ve středním Atlantiku.

Semínka jsem vysela a s rostlinkami budu zacházet jako s pokladem. Vyzkouším je pěstovat na všech svých stanovištích, ve skleníku, ve foliovníku a v nádobě na dvoře. Jsem na tu záplavu barev plodů hodně natěšená.

4 thoughts on “Pippin’s Golden Honey Pepper”

 1. Jak jsou velké plody?
  Mám podobnou Murasaki Purple, končí ale červenou, do oranžové nepřejde. Plody jsou malé, třeba jako větší jalapeňa, výborné chuti.
  Ze semínek Murasaki vylezl ještě jeden druh, s míň probarvenou zelení a většími chutnými plody. Obě papriky jsem vysela i letos.
  Ať vám dobře vzklíčí!

 2. No já jsem zvědavá na ty fialové květy.
  Co jsem tak zaznamenala z dostupných obrázků, tak by plody měly mít běžnou paprikovou velikost.
  Snad semínka vyklíčí v pohodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *