14. červen 2022

Včera se o nás otřel okraj bouřky a zapršelo, hned je veselejší nálada a zásobníky o něco plnější. Nebyl to žádný příval vody, ale já jsem spokojená.

Kdysi jsem si za pár babek koupila ruský agrotunel se speciální plachtou. Loni ležel ladem, já jsem byla v protestní stávce. Letos si manžel pořídil kultivátor, záhonky odplevelil a zrotavátoroval. Já jsem vypěstovala krásnou přísadu kapusty, brokolice, zelí špičatého a kulatého. Tyto plodiny není jednoduché vypěstovat, napadá je množství škůdců a ačkoli je člověk ve střehu, není schopen likvidaci většinou zabránit. Takoví dřepčíci jsou velmi ničivá parta.

Takže jsme rostlinky nasadili a přikryli tunelem. Vypadá to perfektně. Tkanina je krásně prodyšná a propouští vodu. Je nasunutá na oblouky a je možné ji vykasat. Rostlinstvo se tváří spokojeně.

Chystají se vysoké teploty a tak jsem svému krásnému fóliovníku vyhrnula „sukýnky“. Zatím jen na jedné a to východní straně. Na západě to prozatím ponechám ve stavu původním. Večer jsem uvnitř chvilku pracovala a protahovalo to tam důkladně. Jedna čtvrtina plochy zůstala neobdělaná, už jsem neměla sílu. Tento rok sbírám zkušenosti a už mám spoustu užitečných poznámek. Rajčatům se tam líbí moc, už jsou u stropu a ten je hodně vysoký. Skvěle se tam cítí Vaše blahorodí a oba Tarasenkové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *