15. květen 2022

Původně jsem si chtěla udělat úplně volnou relaxační neděli. Včera jsem se téměř upracovala. Musím totiž vše potřebné stihnout do 19. května. Potom mizím do Toscánska. Ani psát na web jsem pro změnu neměla v plánu. Pak jsem ale podnikla ranní putování po zahradě a to mě probralo. Moje rajčata jsou totiž ve skvělé formě. Bylo by fajn, kdyby letošní počasí probíhalo tak jako doposud, jen vody by mohlo spadnou více.

Včera jsem vyexpedovala poslední sazenice rajčat a opět jsem se nechala ukecat a prodala jich mnohem více, než jsem měla v plánu. Na některé odrůdy se tak budu koukat jen na fotkách. Dobří holubi se ke mě vracejí a já mám velikou radost, že s rajčátky jsou spokojení. Jen moje nejlepší kamarádka zaváhala a už na ni čeká je probraná drobotina. Ceny mám velmi lidové a paní byla v šoku, když se bála, že si vzala jen dva ticíce a já jsem požadovala 500 korun. Vydělané peníze hodlám prohýřit v Itálii 🙂

Je dobré, mít jako reklamu na zaručený úspěch už nějaká plodící rajčata. Pěstitele to motivuje. Pozornost budí bohatostí krásných plodů  odrůdy Podsněžnik, velmi vysoká už je rostlina La’Mur se spoustou  vijanů, interesantní jsou odrůdy dwarf a naprostá bomba je Čokoládová marmeláda.

Včera večer jsem rostliny vydatně osprchovala a zbavila je tak nefotogenického žlutého poprašku.

2 thoughts on “15. květen 2022”

  1. Zdravím Jano, s cenami se musíš naučit a nebát se, já jsem včera koupila 3 pěkné rostliny Osteospermum za 255.- kč
    Nejdříve jsem si je vybrala a pak, když jsem se zeptala na cenu, bylo mi blbé je nevzít…ale jsou hezké!
    Příjemný pobyt v Toscánsku, spočni!

    A máš u mne trvalky odložené, s cedulkou Jana , ať mne nikdo neukecá 🙂 Pošlu foto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *