10. květen 2022

Je úžasné, že je někdo schopen si pro moji luxusní přísadu rajčat přijet až z Jindřichova Hradce. Yvona prohlásila, že to u mě musela vidět na vlastní oči. Prý byla jako v Jiříkově vidění. Děkuji za příjemné dopoledne a díky rajčatům mám novou kamarádku, jsme stejná krevní skupina. Navíc v té oblasti mám kořeny, pocházel tamodtud můj otec.

Díky slušnému přídělu vody, vysokým teplotám a dostaku živin vše roste přímo raketovým tempem. Sklidila jsem nějaký salát, kedlubnu a brzy bude k jídlu taky brokolice. Vzorně vykoukla bílá cibule ze sazečky. Snaží se kapusta, zelí a nádherná je kapusta růžičková.

Některým rajčatům v bílých nopech už ke stabilitě nestačí bambusové tyčky a tak podstoupila převaz. Využila jsem tak starou dřevěnou konstrukci u jednoho z paletových záhonků. Ruské cherry odrůdě La’Mur jsem nechala i třetí výhon, vypadá to totiž, že má spoustu energie a stejně je na tom její ruský kolega červené cherry Šalun. Podle až neuvěřitelně silných stonků to vypadá  na slušného obra. Pokud rostliny konstrukci zaplní a to se stane jisto jistě, pak se lidi na chodníku budou obdivně zastavovat. Přední dvojici tvoří thajské růžové Ei von Pukhet a oranžové italské Gialetto Brindissino. Velmi solidní sestava. Nopy zatím mají podmisky, ale časem je odstraním. Zemina už ale není moc kvalitní, rajčata v ní rostou několik let a potřebuje regeneraci. Je to důvod, proč do ní letos nesadím rostliny přímo.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *