7. březen 2022

 

Dnes je sedmý březen, vhodný den pro výsev všeho možného rostlinstva a tak já jdu do toho. Do skleníku vyseji kedlubny bílé i modré, špičaté zelí, špenát a na vnukovo výslovné přáni taky růžičkovou kapustu. Do chvíle, než měl o této plodině velmi úspěšný projekt ve škole, ji nemohl ani cítit. Malinko mě mrzelo, že si nevybral rajčata, ale prý byla rozebrána jako první.

Budu tedy vysévat taky rajčata. Mám už nachystána čtyři plata od vajíček a tedy celkem 120 míst. Jamky jsem vyplnila výsevním substrátem zakoupeným v Mounfieldu. Stál pakatel, ale já jsem s ním vždy velmi spokojená. Přimíchala jsem do něj pečlivě usušený logr z kafe. Plata tak hezky voní kávou.

Jmenovky nepoužívám. Jednak se mi stejně vždy pomíchají a pak je jejich výroba poněkud pracná. Každé plato má svoje číslo a je přektesleno do sešitu. Rovněž každá jamka je očíslovaná a číslu je přiřazen název odrůdy. Je to můj léty prověřený způsob, jak se v takovém množství odrůd vyznat. Výsev beru tématicky a dnes mám nachystaná cherry rajčátka a indigo odrůdy.

Vysévám od každého druhu tři semena, přebytky prodám. Rajčata na zakázku budu vysévat až v dalším termínu a že mi asi nebudou stačit plata, zase tolik vajíček nesníme.

Ihned po objevení se děložních lístků, bude substrát s rostlinkami pečlivě vybrán čajovou lžičkou z jamky a přenesen do kelímku s výživnou zeminou. Prozatím nevyklíčená semínka pak zůstávají ve vlhku a teple.

 

5 thoughts on “7. březen 2022”

 1. Já jsem dnes také vysela asi 20 různých odrůd rajčat, do plata od vajec, podle Tvého návodu a většinou semínka od Tebe:)
  Na mne je to rekord, takový sortiment jsem ještě nezkoušela :))
  Pro chlopa Start, Bejbíno a Gold krone pro vnuky…
  Uvidím, jak se bude dařit…těším se, opatruj se…:) Ahoj

  1. Start, Bejbino a Goldkrone jsou parádní odrůdy. Já se k Bejbinu letos vracím. Až Ti semínka budou vykukovat ze substrátu, tak pošli fotku.

  1. Špenát jsem si zatím vždy předpěstovala doma v truhlíku. Letos jsem ho vysela do skleníku, ale jen na volné místečko mezi nášlapné dlaždice s tím úmyslem, že rostlinky pak přesadím na venkovní záhon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *