28. březen 2022

Mám nyní ve skleníku krásně vzdušno. Nejsou tam totiž žádná rajčata. Výsadba paprik se blíží ke konci a už zbývají na pravé vyhřáté polovině jen poslední místa. Zbytek prostoru obsadí cukrové melouny, okurky a možná něco exotického. Nikoli ovšem kiwano, které vyprodukovalo nádherné přímo výstavní plody, ale nikomu nechutnaly. Podvečer, kdy do skleníku svítí nízké zapadající slunce mám nejraději, sedím ve svém ratanovém křesílku a popíjím čaj.

Občas se mi v květináči něco vysemení a tak u jedné z paprik mi roste zvláštní odrůda rajčate. Znám ji a opečovávám se zvláštní péčí. Její využití je příjemné a velmi léčivé. Taková mast s přidáním kostivalu lékařského působí skvěle na moje věčně unavené nohy.

Ředkvičky už pomalu dojídám a že jsou vynikající, kedlubny už ukazují bulvičky, brokolice roste jako z vody a nejhezčí mám kapustu. Sazeničky zelí vysazuji na vyvýšený nádvorní záhon mezi budoucí rajčata. S výsledkem své prozatímní zahradní činnosti jsem spokojená.

7 thoughts on “28. březen 2022”

  1. No tak ten cucamelon letos vyzkouším, ačokča mi sympatická nebyla nikdy. Máti bude mít co obírat a pokud to chutná jako okurky, bude spokojená.

  2. Skleníková idyla u Veličky 🙂 . Prý to zvláštní rajče také odhání ze skleníku mšice. Dá se ale udržet v přijatelné velkosti? I já mám zaseto. Poprvé, tak snad se mu bude dařit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *