24. leden 2022

Do plata od vajíček jsem vysela dwarf odrůdy rajčat. Rostou velmi kompaktně a já je budu pěstovat v nádobách. Asi jim přidělím bílé nopy, ty jim budou určitě hodně slušet. Jako dárek jsem dostala čtyři dwarf odrůdy a aby se necítily v menšině, tak jsem ještě nějaké přiobjednala, aby jich bylo přesně deset a naplnily tak plato. Vybrala jsem si velmi atraktivní novinky a tak jsem hodně zvědavá, co v moji péči předvedou.

Proložka od vajíček je pro výsev velmi vhodná. Papír dobře drží vlhkost, ale taky je schopen rychle uschnout a netvoří se tak případná plíseň. Rostlinky vykukují ze zeminy na světlo postupně a já je elegantně  vyloupnu čajovou lžičkou a s kompletním minibalem přemístím do samostatných květináčků. Jako první jsem takto přesadila Mystic Lady a Chocolate Champion, to je celkem známá klasika. Použité prázdné plato následně obohatí kompost.

Balkan Tiger z prosincového výsevu je nádherné mini rajčátko, které už už pokvete. Plody této odrůdy jsou hodně atraktivní a já už se na ně těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *