17. prosinec 2021

Moje parapetové pěstování se vyvíjí pozitivně. Okurky už dorostly až k zářivce a důrazně si řekly o přesazení do finální nádoby. Kvetou už ve vyšších patrech a mají nasazeno spoustu plodů. Výživu jim dodávám, ale potřebují větší prostor pro kořeny. Působí mi tím zapeklitý logistický problém. Jak já nad ně umístím světlo? Budu muset vymyslet nějaký technický fígl.

Rajčatová líheň vypadá uspokojivě, rostlinky rostou velmi kompaktně, nevytahují se. Jen mi začínají prostorem poletovat smutnice. Loni jsem se se žádnou smutnicí nepotkala a tak zdrojem je nově zakoupený substrát, který přimíchávám do zeminy. Koupím žluté lepové desky a povrch substrátu v květináčkách jsem zasypala drcenými skořápkami.

Papriky v mém mini grow boxu vypadají nádherně a je vidět, že těch několik stupňů navíc, které jsem jim dopřála, je v růstu výrazně postrčilo.

Vyrobila jsem výluh z banánových slupek a nechala jsem ho stát několik dní. Vonělo to náramně a saponiny po zatřepání sklenicí nádherně pěnily. Dalo by se v tom krásně umýt nádobí. Do půllitru výluhu jsem přidala čajovou lžičku mléka a rostlinstvo tímto výživným zázrakem zalila. Nadšená reakce byla na rostlinkách viditelná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *