Jaký byl rajský rok 2021

Rok 2021 je už nebo teprve osmým rokem mého pěstování rajčat. V roce 2014 jsem vysela první semínka  odrůdy Stupické skleníkové a od té chvíle urazila kus cesty. Letošní sezónu jsem vyhodnotila jako dosud neúspěšnější. Perfektně vyšlo počasí, já jsem měla velmi šťastnou ruku při výběru odrůd a dokonale jsem vyladila výživu. Příroda mi umožnila vypěstovat rajčata bez použití jakýchkoli ochranných prostředků a to i těch mých alchymistických lektvarů. I ten jeden postřik výluhem z přesličky nebyl nutný.

Geniální byl nápad s nopovými ohrádkami a obzvláště ty vysoké bílé válce se osvědčily. Cherry rajčata v nich pěstovaná vypadala velmi spokojeně, poskytla bohatou a skvěle vychucenou úrodu a baví je to do dnešního dne stále. Neudělala jsem letos žádnou velikou chybu, jen jsem překrmila rostliny ve skleníku. Už tam budu pěstovat pouze přísadu.

Do vyhodnocování těch NEJ odrůd se nebudu pouštět, všechny byly skvělé. Některé ale přeci jen něčím vynikaly a u některých rostlin jsem postávala o nějaký ten okamžik déle. Dostala mě svojí krásou, chutí a naprostou nenáročností ruská odrůda Marshmallow in Chocolate. Atraktiví na řezu a chuťová bomba je Everet’s Rusty Oxheart a spolu s Wild Thyme, Taigou a Copper River vypadají jako sourozenci. Excelentní byly všechny žebrované odrůdy a zaujal Ital Riccio di Parma. O spolehlivosti ruských odrůd 100 Pudov a Puzata Hata netřeba psát.  Pozornost budila všechna indigo rajčata a o něco déle než ostatními jsem se kochala kráskou Mlle Foriers a hodně mi chutnala Clementine Blue.

Na rostlinách dozrává ještě spousta plodů, ale já už mám v tuto chvíli jasno v tom, jaké odrůdy budou zdobit naší zahradu příští rok. Něco mě totiž osvítilo a tak doufám, že se příroda bude chovat rozumně a já budu moci svoji smělou představu příští rok realizovat a už se moc těším.

 

3 thoughts on “Jaký byl rajský rok 2021”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *