27. červenec 2021

Opět mě vystresovaly předpovědi intenzívních bouřek a přívalů vody a znovu jsem napínala svoje nervy zbytečně. Nic se nedělo a zase ani kapka. Budu muset vše bohatě zalít. Sucho už se vůbec nezamlouvá Asimině a já se bojím, aby nazačala shazovat plody.

Denně chodím obdivovat melounky Piel de Sapo a jsou velmi sexy. Od stropu skleníku visí okurky Minisprint a já jsem jich dnes napočítala deset ve sklizňové velikosti. Moje okurková máti bude mít radost. Plody venkovního Persea jsou pokaždé na koncích hořké a to je rostlina velmi vydatně zalévána. Krásné jsou rostliny paprik a co je super, tak nemají ani jednu mšici či molici. Uvažuji o koupi dalšího skleníku, ale nějak se mi přestává líbit polykarbonát a tak možná bych koupila jen konstrukci a nechala si ušít na míru fólii.

Jsem nadšená z produktivity mých ruských hybridů, jejichž plody budu sušit. Před výsadbou jsem jim přednesla svoje požadavky a ony dají určitě více plodů, než požadovaných 5kg z rostliny. Fantasticky úrodná a chuťově skvělá je keříčková odrůda firmy Poisk Sladkaja Vstreča. Keříčková rajčata moc nemusím, ale toto je vážně krasavice. Pěstuji dvě rostliny v jednom bílém nopu.

Jdu zalévat, vypadá to opět na slušný pekáč. Pak musím uklidit v dílně, potřebuji místo na novou profi sušičku.

2 thoughts on “27. červenec 2021”

  1. Tak do pilnosti mám míle daleko. V tom vedru se mi nechce dělat vůbec nic, ale rostlinstvo vzorně plní moje pokyny, které dostalo při výsadbě. Takže já jen koukám na olympiádu a čtu si zajímavé knihy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *