22. červenec 2021

Když přijedou Pražáci, je úroda v ohrožení. Borůvky a maliny jsou v pořádku, ale dítě projevilo zájem o moje cherry rajčata, u nichž čekám na dozrání celého vijanu. No musím si počkat na vijan další 🙂

Jsem nadšená z cukrových melounů ve skleníku. Po vytvoření dostatečné zelené plochy se začaly tvořit plody, které se mi podařilo úspěšně opylovat a je jich spousta. Rostliny už společně s Minisprintem vedu pod stropem a jim se tam i díky přítomnosti stínící tkaniny líbí. Příští rok už ve skleníku nebudou rajčata a tak dám melounům a okurkám mnohem větší prostor.

Vysela jsem poslední originální semínko rajčete ruské žebrované odrůdy Garmoška. Vyrostla mohutná rostlina se spoustou plodů, které byly ze začátku hodně žebrované a faldíky se nakonec docela vyrovnaly. Semínka si tedy vyberu, ale pokud budu objednávat něco z Ruska, tak sáček přihodím. Odrůda je to krásná, úrodná a chutná.

Nastala v tuto dobu velmi vzácná chvilka klidu a tak si jdu do své klece vypít ranní kafe a dovolím si vzít jeden muffin s malinama, který je úplně bez cukru a přesto je jedlý.

5 thoughts on “22. červenec 2021”

  1. Při každém větru jsem nervózní, bojím se hlavně o rajčata v nádobách, už jsou vysokánská a plná plodů. Snažím se je uvázat k nějakému pevnému bodu, ale kdyby zafoukalo fakt hodně, pak by to rostliny s největší pravděpodobností neustály. Výhodou je hodně chráněný dvůr.

  2. Myslela jsem rajčata v nádobách.:)
    Dnes můj muž zabil kůl vedle 2 obr květináčů a přivázali jsme je, ale ostatní jsou na pospas počasí. Nestíhám, byli jsme 3 dny s vnuky mimo domov a … :))

  3. Mám dotaz naprosto nesouvisející s dnešním tématem – někdě v minulosti jsoi psala o jódu. Jakou formu jsi měla na mysli? O jódu píšou na nejrůznějším webech, ale kde to má člověk sehnat? Díky. L.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *