7. červen 2021

Dnes bych se měla mít patrně na pozoru, takové dny totiž znám. IQ se mi vynuluje a může to mít následky.

Do 9 30 jsem se nemohla dostat na své stránky, prý nějaká technická chyba. Pak jsem někam bezmyšlenkovitě položila mobil s fotkami a nemohla ho najít. Ležel na dřevěném špalku a dokonale s ním splynul. Spoustu nadávek -slušných, jak jinak – jsem vypustila, když jsem se snažila narvat do telefonu Huawei šňůru od I-Phonu. Naštěstí se mi to i přes velikou sílu nepodařilo.

Objevila jsem na pařezu kroucené vrby nádherný zdroj Trichodermy či jiné podobné spřátelené houby. Ihned vyzkouším. Ale vypadá to tak zajímavě, že budu ulupovat jen malinko, abych tu krásu co nejméně poškodila.

Ve skleníku jsem zkompletovala osazenstvo. Vysadila jsem dva vodní melouny se žlutou dužinou, jeden cukrový a taky Piel de Sapo. Žila jsem v domnění, že posledně jmenovaný patří k melounům vodním, ale podle listů jde o cukrový. Už se nemůžu dočkat plodů. Na skleníku je trvale nainstalovaná stínící tkanina a bez ní si to vůbec nedokáži představit. I tak je tam hic jak v pekle. Obávám se, že opylováni květů rajčat nebude dokonalé, ale ve skleníku mi nejde o kilogramy, ale o zachování čistoty odrůd. Mám tam vysazenou velmi luxusní ruskou směsku. O semínka je zájem už nyní.

Vzhledem k tomu, že už nemám podmisky takové velikosti, které používám u rajčat, tak jsem se rozhodla, že několika paprikám taky dopřeji ten luxus růst v bílém nopu, ale nádoby budou výrazně menší. V nejhorším případě se vždy dají umístit na záhon, páč nemají dno. Namíchání substrátu bude ale oříšek, nemám už dostatek kompostu. Snad nebude paprikám vadit zemina určená pro jahody.

Jdu si velmi opatrně uvařit kafe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *