4. červen 2021

Včera byl nádherný letní den a já jsem s nadšením vše prováděla s mnohem větší intenzitou, než zřejmě přísluší mému věku. Jsem docela unavená a hrabu se z postele mnohem později, nežli u mně bývá zvykem. Směnu mám až pozdně odpolední, tak snad se do té doby dám do kupy.

Už nějaký ten den běžně sklízím papriky. Jsou nádherně křupavé, svěží, voňavé a především lahodné. Dnes asi ulevím minimálně od dvou plodů rostlince Meika, ať má dost sil věnovat se zrání těch dalších a případnému kvetení pro druhou vlnu.

Měla jsem zalévací den, protože ta výheň na dvoře vše rychle vysuší a především borůvky už volaly SOS. Tak jsem je všechny postupně namočila do velikého hrnce s vodou, ať si nacucnou tolik, kolik potřebují. Já jsem se včera na kulečníku taky lehce nacucla a možná o malinko více, než byla potřeba. Bylo nutné zapít žal nad prohrou s Finskem.

Svému kamarádu Pavlovi jsem věnovala za práci na topení ve skleníku nějaká rajčata a tak jsem je včera navštívila. Všechny spodní listy jsem ufiknul, překážely mi v uličce. Kroutily se vrchní listy, tak jsem to stříknul kuprikolem. Zapnul jsem horní sprchy a zapomněl jsem na to, takže se nediv, že je tady taková povodeň. Neměla jsem co dodat.

Vaše Blahorodí je typická skleníková odrůda a je to hodně poznat. Tak neuvěřitelně bohatá květenství neumí žádné další cherry rajče v mém sortimentu, pokud to není multiflora jako kupříkladu Kozula 14. Odnož této mateční rostliny už sice venku předvádí téměř zralé plody, ale není jich tolik.

Pořád nakukuji na své tomely a s nadšením jsem zjistila, že i Hana Fuyu a Brilliat Red mi letos ukáží nějaký ten plodík, jen jsou výrazně pomalejší, než je Nikitskaja Bordovaja. Nevadí, já si klidně počkám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.