27. červen 2021

Dnes ráno, jak je mým každodenním zvykem. jsem vyběhla na zahradu jen v mé nic moc noční košili, a vrátila jsem se pro riflovou vestu. Ve srovnání se včerejškem je výrazně chladněji.

Na plodech odrůdy Odat F1 jsem objevila nekrózu květního konce a rajče tím v mém sortimentu končí. Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy na svých rajčatech tento projev nedostatku vápníku objevila. Objevovala se pravidelně u krásné odrůdy Big Mama F1 a ani ta už u mě nemá šanci. Přitom Odat roste ve stejné kostce Otoč a sázej společně s Datlem a to je naprosto v pořádku.

Zeminu jsem okamžitě okyselila zálivkou s kyselinou citronovou, abych vyvázala přítomný vápník z nerozpustných solí a někde najdu Wuxal Calcium. Hlavním viníkem jsou ale vysoké teploty a patrně náchylnost odrůdy k této chorobě. Je více než pravděpodobné, že rostlinu vyhodím do popelnice. Ani jedna odrůda už takové příznaky neprojevuje.

Rajčata v tomto počasí a při dostatečné zálivce rostou jako šílená a plody zvětšují svoji hmotnost přímo před očima. Moc hezky vypadají bifteky na rostlině Wild Thyme. Je to docela exotika, tak už se těším.

Nádherná je kurkuma ve skleníku. Velice si libuje v lehkém přítmí způsobeném stínící tkaninou a já se letos snažím udržovat uvnitř dostatečnou vlhkost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *