25. červen 2021

V noci se Hodonínskem prohnalo tornádo a já jsem nemírně šťastná, že nás zasáhla bouře jen svým okrajem. To, co se stalo v obcích Hrušky nebo Moravská Nová Ves, je věc naprosto šílená a já si vůbec ani nechci představit, že by toto postihlo nás.

Včerejší večer jsem strávila uvazováním rajčat a vyplatilo se to. Jen jedna rostlina je ohnutá až k zemi, ale zlomená není. Vyrobila jsem takovou bambusovou mřížku a tu uvázala k drátu mezi dvěma trubkami a zatím moje dílko drží. Rajčata po dešti vypadají svěží. Velmi bohatě plodí rusové na sušení a exoticky vypadá Gargamel. Spousta rajčat velmi bohatě kvete, ale ani venku nedochází k dokonalému opylování a na vijanu zbývají dva nebo tři plody. To se ovšem ani náhodou nestane u ruských hybridů. U nich je každé květenství naprosto kompletní a nechybí ani jediný plodík. Tyto odrůdy jsou pro mě jistota, nevadí jim žádné počasí a jsou neuvěřitelně odolné vůči chorobám. Prostě sebevědomě rostou a plodí za všech podmínek.

Vybrala jsem ve skleníku nějaké malé sazeničky, které planě vyrostly ze zatoulaných semínek a zasadila do truhlíku.  V truhlíku už se osm rostlinek tísnilo a mně se vůbec nechtělo je nějak složitě rozsazovat. Vyklopila jsem celý truhlík do boxu a rostlinky budu vyvazovat cik cak co nejdále od sebe. Je zajímavé, že jsou to všechno rajčátka cherry. Tak jsem docela zvědavá, co z nich vyroste.

2 thoughts on “25. červen 2021”

  1. Jak říkáš, Jano, tady to nebylo až tak hrozné, přesto nějaké větší kroupy byly a odnesly to jen 4 tabule ve skleníku😒. To nic není…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *