22. červen 2021

Příroda se nad námi slitovala a konečně zapršelo. Jednalo se naštěstí o vydatný déšť bez doprovodu vichru či krup. Jsem spokojená a rostlinstvo se doslova rozzářilo. Doplnily se mi taky zásoby vody v kontejnerech.

S velikým nadšením přivítaly vodu především borůvky, které jsou v nádobách díky rašelině neustále na suchu. Na keříku odrůdy Alvar už dozrávají jednotlivé kuličky a musím říct, že jejich chuť je vynikající a hodně se blíží chuti lesních borůvek. Rostlina je v nádobě velmi spokojená a svědčí o tom obrovská násada plodů. Zřejmě přiobjednám ještě jeden kousek. Množstvím plodů se chlubí odrůda Sierra a taky loňské novinky Duke a Goldtraube.

Včera jsem doplnila počet bílých nopových nádob na 17 a ještě mám minimálně tři čekatele na vysazení. Ani nechci počítat, kolik už jsem musela do tolika velmi objemných válců namixovat substrátu. Rostliny ovšem moji snahu oceňují a všechny bez rozdílu nasadily extrémně bohatá květenství. Skvěle a zajímavě vypadá chlupaté rajče Hocus Pocus. Rostlina i plody jsou krásně plyšové. Počkám si tedy na chuť.

Ve skleníku to s množstvím plodů je propadák, ale opět jsou světlé výjimky, jako třeba žebrované Nina a Garmoška.

S deštěm se ovšem aktivizovali slimáci, jichž třeba cukety byly plné a taky padla jedna krásná hlávka salátu. Všechny jsem pečlivě sebrala.

3 thoughts on “22. červen 2021”

  1. Ta borůvka Alvar vypadá opravdu nádherně. Úplně se mi sbíhají sliny 🙂 Můžu se zeptat, kde jsi ji objednávala?
    Já borůvky pěstuju ve volné půdě a zatím se ke zrání nechystají. Ale zobeme zimolezy… pečlivě zasíťované, aby je nesezobal někdo jiný 🙂

  2. Jsem z té borůvky fakt nadšená, ostatní odrůdy ještě o zrání vůbec nepřemýšlely. Dnes jsem opět ochutnávala a jsou skvělé.

    Děvčata, tu borůvku jsem objednávala ve Spomyšli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *