20. červen 2021

Patřím k lidem, kteří zrovna nemusí teploty nad 25 °C. Včerejší pekelné vedro jsem přežila jen díky tomu, že jsem byla po většinu odpoledne naložená v bazénu.  Bohužel tam nemůžu vzít svoje rostliny. Ještě jednou musím poděkovat kamarádovi za ten vozík posečené trávy, díky níž mám všechny vyvýšené záhony a paletové boxy namulčované vysokou vrstvou a půda si tak vláhu podrží delší dobu.

Mám nádherné cukety. Rostliny jsou obrovské a zásluhou mého pečlivého každodenního opylování květů tvoří spoustu plodů. Právě díky bohatému mulčování vůbec nesvěšují v těchto vedrech svoje obří listy.

Moc pěkné kompaktní hlávky tvoří zelí, které jsem nacpala mezi rajčata a ono tak využívá bohatou zálivku a je pod dozorem. Na záhoncích za domem už by je nejdříve okousali slimáci, housenky a následně by uschlo.

Na nutnost zalévání už doplatily jahodníky v květináčích, které jsou totálně suché. Ale úroda jahod už je sklizená a já jsem už stejně s rostlinkami dále nepočítala. Na podzim zasadím do uvolněných truhlíků nové sazenice.

Moje pepino už tvoří plody. Tato rostlinka je velmi spokojená s menším květináčem, bohatou zálivkou a občas nějakým tím hnojivem, které míchám rajčatům. Však jsou to stejně příbuzní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *