19. červen 2021

Neustále jen zalévám a zalévám a jsem z toho utahaná a utahaná. Jen díky řece ( pro Konvalinku potoku) mám dostatek vody. Taky jsme zjistili, že máme bezednou studnu, ale tahle voda je hodně tvrdá a musí se nechat na sluníčku ohřát.

Nádherně vypadají všechna cherry rajčata vysazená do vysokých bílých nopových válců. Zvolila jsem dokonalý rozměr, který umožňuje slušný objem substátu a zároveň velmi bohatou mulčovací vrstvu trávy. Hluboké podmisky jsou ideální pro spodní zálivku. Výška válce taky umožňuje velice solidní stabilitu pro opěrné tyčky. Zalévat není potřeba až tak často. Rostliny v originálních air-potech černé barvy jsou suché okamžitě.

Překvapuje mě a hodně těší bohatost květenství a hlavně není problém se zasycháním květů, na rozdíl od skleníku. Jak je jejich dobrým zvykem, tak excelují ruské hybridy firmy Partner. Letos mám krásné holčičí trio Věra, Ira a Elizabet. Hybridy jsou prostě jistota. Jsou krásné, velmi produktivní, odolné vůči chorobám a ani nevlídné počasí je nevyvede z míry. Mají ovšem zdatnou konkurenci. Moje oblíbené Datterino vypadá božsky a letos jsem mu pořídila kolegu s tmavými plody Datterino nero. Pořád se chodím koukat, zda už se barví plody modré odrůdě Smurfinika. Velmi nadějně vypadá datlové rajčátko Seventy a krásné je Bolstar Baloe.

Už se začínají formovat extrémně dlouhé vijany na moji soukromé cherry odrůdě. Jsem na ni moc zvědavá.

3 thoughts on “19. červen 2021”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *