16. červen 2021

Sklizeň paprik je u mě v plném proudu a to nejsem vůbec přesvědčená o tom, že jsem letos udělala v jejich případě vše dokonale. Tak nějak jsem je ponechala svému osudu a ony rostou a plodí v naprosté pohodě. Opět mám v sešitě spoustu poznámek, co je potřeba příští rok vylepšit. Slitovala jsem se nad dvěma mrňavými a nehezkými sazeničkami určenými k vyhození na kompost a vyrobila jsem jim dva menší bílé nopy. Po zasazení do velmi kvalitně namíchaného substrátu vstaly z mrtvých a vypadají krásně. Ovšem na jedné z nich jsem objevila procesí mravenců, kteří si vynesli do koruny spoustu mšic. Jsou to první mšice na zahradě a já z nich tedy udělám exemplární případ. Mám dehtové mýdlo, které rozpustím ve vodě a přidám rostlinný olej. Možná raději vyrobím jako základ výluh z estragonu. Mšice nemají šanci.

Každé ráno obejdu zahradu a kontroluji cukety. Aby cuketa vyvinula plody, tak je potřeba, aby byly k dispozici oba květy, jak samičí tak samčí. Takže květy přenáším z jedné rostliny na druhou a zdá se, že jsem úspěšná. První plody se mi právě z těchto důvodů nevyvinuly.

Je veliké sucho, tráva už žloutne a nedělám pomalu nic jiného, než zalévám. Vše pěstované v nádobách stačí během dne vyschnout. Geniální byl nápad použít bílou nopovou fólii a vyrobit velmi objemné válce. V nich se vláha i díky zamulčovanému povrchu drží mnohem déle.

8 thoughts on “16. červen 2021”

  1. Chtěla jsem se zeptat: Neznáš náhodou nějaký zázračný lektvar i na rajčata poškozená zbytkovým herbicidem (zkroucené listy a zdeformované plody – hlavně ve „vyšších patrech“)? Díky moc 🙂

  2. Rajčata postižená reziduí herbicidů se zachraňují velmi obtížně. Je nutné je těch jedů zbavit. Je potřeba vybrat rostlinu z kontaminované zeminy, důkladně propláchnout kořeny, zasadit do zdravého substrátu, umístit do stínu, dát jim čas a občas se pomodlit 🙂

  3. mohla bys poradit, jak se dělá postřik na mšice z estragonu? Estragon a chuť se do toho pustit mám, ale potřebovala bych radu. Pak by mě ještě zajímalo, kde je nejlepší koupit dehtové mýdlo? Díky L.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *