12. červen 2021

Na dvoře to krásně voní po citrusech a nejen já, ale i včelky jsou z té vůně omámené. Většina mých rostlin otevřela květy právě v tuto dobu.

Je zajímavé, že při mém nedostatku místa nemám ani jednu rostlinu rajčat vysazenou klasicky na záhoně. Na základě loňských zkušeností jsem vybrala místa s nejnižším výskytem plísně bramborové a ta, kde rajčata ukázala nejvyšší úrodu. Klidně udělám v trávníku jamku, umístím kyblík bez dna a namíchám kvalitní substrát. Zatím se to rajčatům velmi líbí. Po sezóně kyblík odstraním a tráva může radostně a v kvalitní zemině pokračovat v růstu.

Dlouho jsem držela rostliny rajčat na dietě, ale včera jsem jim namíchala lahodnou mořskou směs, která obsahovala mořské řasy a přípravky Piranha a Fish-Mix. Slibuji si od toho dodání spousty důležitých mikroelementů, nějaký fosfor a vápník a pokud možno co nejméně dusíku.

Okurky, jejichž listy hrály všemi barvami, se venku cítí báječně, mají už slušné plody a skvrnité listy dokonale zezelenaly. Nebylo potřena ničím stříkat ani hnojit. Příští rok zvolím pro pěstování téměř výhradně venkovní odrůdy a do skleníku pořídím pouze Minisprint.

Ráda bych ochutnala už krásně zralá rajčátka odrůdy Alfons, ale do rohu skleníku, kde zrají, není přístup. Musím něco vymyslet.

9 thoughts on “12. červen 2021”

  1. Samozřejmě jsem jako bývalá tenistka totálně nadšená a je potřeba vyzdvihnout i naši juniorku. Máme spoustu holčičích talentů, ale kluci nikde. Je potřeba počkat na mého vnuka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *