25. květen 2021

Ta šílená sibérie, která u nás vládla po celou noc, mně přinutila k zamyšlení, zda přeci jen nevyměnit svého hlavního koníčka za něco více akceptovatelného moji nervovou soustavou.

Když brzy ráno odjíždím do práce, mohu jen předvídat, jaké bude počasí. Včera ráno bylo zima a jasno, pro jistotu jsem otevřela oboje dveře ve skleníku, aby se mi prostor moc nepřehříval. Nefoukalo. Přehřátí nehrozilo ani náhodou, naopak rostlinstvu byla zima.

V práci bylo fajn, protože všichni mí stálí zákazníci a taky ti, kteří si všimli jmenovky, mi popřáli k svátku. Lidí bylo tak akorát, aby člověk neusnul a ani se neupracoval do bezvědomí. Fakt pohoda.

Po příjezdu domů mně dobrá nálada okamžitě opustila. Vichr mi rozházel rajčata v malých květináčích po dvoře a některá to bohužel nepřežila. Příkladem budiž Jahodo, které bylo nachystáno pro kamarádku Janu a můj nádherný exemplář odrůdy Mini Roma. Obě rostliny byly zlomené. Patrně opět zakoření, ale byly to jediní zástupci dané odrůdy. Kamarádka tedy dostane Gardenberry a já budu doufat, že to Mini Roma nevzdá. Na jedinou rostlinku  odrůdy Red Fig se zřítit těžký kámen, který přidržoval folii chránící rostliny před deštěm a celou ji oholil. Měla přímo luxusní první květenství. Ani nevím, zda jí zůstal vegetační vrchol. Další sazenici květáku, tentokrát na záhonku , ohlodali krček mravenci. Raději nebudu pokračovat, chytá mně opět vztek a beznaděj.

Moje tři okurky ve skleníku taky zrovna nejsou v pohodě. Emilie nešťastně svěsila listy a Perseus je má pro změnu žluté. Slušně vypadá Minisprint, ale rostlina už dávno měla být o půl metru vyšší. Vážně uvažuji o novém výsevu, který by se potkal s lepšími podmínkami. Ale budou vůbec letos ty podmínky někdy lepší? Zelenina bude pekelně drahá, už nyní stojí květák 74 korun.

 

2 thoughts on “25. květen 2021”

  1. Včerejší nejteplejší den v týdnu…jsem málem zmrznula, když jsem šla k večeru se psem a co to předvádělo večer, ani nekomentuju, takový vichr snad letos ještě ani nebyl. Bojím se jít podívat na rajčata, s uvazováním jsem to nijak nepřeháněla, ještě moc nebylo co. Tak teď už asi tuplem nebude 🙁

  2. Spousta lidí si dnes v práci stěžovala, že jim slimáci během jedné noci sežrali veškerou přísadu. Jednomu pánovi zelí a kapustu, dalším cukety, dýně a patizony. Já když markuji nějaké přípravky proti škůdcům, různá hnojiva či postřiky, tak zákazníka vždy podrobím obsáhlému výslechu. Dozvím se tak, co se děje na okolních zahradách a letos to není nic pozitivního.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *