24. květen 2021

Holky Jany, užijme si dnešní svátek ! A že nás tady je 🙂

Ty jo to je po ránu kosa, ve skleníku jen 5°C? To si někdo na můj svátek dělá srandu? Prohlídka pozdně jarní zahrady v zimní bundě a botách s kožešinou?

 

Ve skleníku je narváno a tak jsem musela volit, kdo tento velmi příjemný prostor opustí. Chladno nechladno, mokro nemokro, odnesly to papriky. Štěstí mají ty rostliny, které jsou nemobilní a tedy vysazeny do země. Vybrala jsem odolnější odrůdy jako je kupříkladu ruská Vesta a postavila jsem je na parapet hospodářské budovy, který v běžných podmínkách bývá slunečný, v současnosti alespoň suchý. Ve skleníku jsou papriky doslova nacpané plody a vypadá to, že ruským odrůdám letos vyfoukne rekord semácká Granova. Ta rostlina se letos v plodnosti překonává a já ji za to krmím samými lahůdkami.

Jeden ze zálístků Vašeho Blahorodí jsem zasadila do textilního květináče o objemu 10l a postavila ven. Rostlina přežila období větrů, nyní období dešťů a chladné noci. Měla trochu pocuchané listy a některé se odlomily, ale nechala jsem nějaké boční výhony a ty listovou plochu doplní. Rajče je to hodně vysoké i při pěstování na více výhonů a má nasazeno spoustu plodů. Předstihlo i mateční rostlinu, která roste ve skleníku a soustředí se na to, aby co nejdříve dosáhla stropu. Odolnost této nádherné odrůdy vůči výkyvům počasí je obdivuhodná.

Přistihla jsem partu mravenců, která s velikým zaujetím ohlodávala krček jedné z mých nádherných sazenic květáku. Rostlinka byla umístěná na vysoké zídce a ti parchanti si ji našli. Krček se bohužel zlomil a já jsem ty mravence ve vzteku rozmázla po té zdi. Do posledního jedince, naštvaný Štír je nebezpečné stvoření.

 

4 thoughts on “24. květen 2021”

  1. Milá Jani,
    přeji Ti vše nejlepší k dnešnímu svátku! Kdyby tak na počest Tvého svátku chtěl už přestat ten vítr a udělalo se normální jaro! Děkuji za Tvé příspěvky, fotky a spoustu inspirace, jsem zde každý den, jakožto zahradnický a hlavně rajčatový maniak 🙂 Letos mi to vychází tak na 15 odrůd rajčat, tak doufám, že se všem rostlinám podaří doběhnout do cílové rovinky 🙂
    Měj se moc hezky a přeji hodně pěstitelských úspěchů a obří úrodu!
    Ivana

  2. Moc děkuji za krásné přání. Nejdříve jsem si myslela, že je od mojí sestry Ivany. Pak mi došlo, že ta to nemá ve zvyku a je ještě více zaneprázdněná než já, takže mi určitě zavolá a to hodně pozdě večer.

    Ať se vše v životě a na zahrádce daří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *