17. květen 2021

Včerejší krásné slunečné odpoledne jsem proseděla v práci. Dnes už je opět zataženo, tma a začíná prskat. Bleskově jsem si nachystala kolečka kompostu, než začne pořádně pršet. Jsou u nás hlášeny přívalové deště s možností škod na majetku. Můj současný majetek představují rajčata a tak se je pokusím ochránit.

Svoje paletové boxy jsem zdvihla o jedno poschodí a na zakrytí použiji polykarbonátové desky, kterých mi z minulosti spousta zůstala. Včil se hodí. Nesmí ovšem hodně foukat, ale je možnost je zatížit.

Mám v úmyslu vysadit spoustu především cherry rajčat do nádob a uvažovala jsem s jejich umístěním před domem. Zde je ovšem potřeba, aby vypadaly pokud možno reprezentativně a taky by bylo fajn, kdyby se dala uzalévat. Budou na ně mířit paprsky jižního slunce a pravděpodobnost vysychání je veliká. Uvažovala jsem o zakoupení několika samozavlažovacích květináčů značky Berberis. Chtějí za ně tedy přímo nekřesťanské peníze, ale nějakou kačku jsem utržila za svoji luxusní přísadu, takže bych investovala do těch truhlíků. Ještě se rozhodnu. Pokud mně napadne nějaké elegantní a výrazně levnější řešení, tak sáhnu po něm.

Začínají dozrávat jahody v květináčích a já se jdu přesvědčit, zda mám v zásobě dostatek ovesných vloček na své ranní ovocné kaše.

1 thought on “17. květen 2021”

  1. Tak už leje jako z konve a moje zakrytá rajčata vypadají blaženě. Já tedy o něco méně, ale alespoň mi nebude vadit, že jsem do večera v práci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *