15. květen 2021

Moje ranní a hodně mokrá procházka po zahradě za účelem sběru slimáků byla kupodivu neúspěšná, nenašla jsem ani jediného, zřejmě jim je zima.

Prostor ve skleníku začíná připomínat bambusový háj. Mám sice výrazně tenčí bambus než Dáša -gratuluji 🙂 – ale rajčatům to stačí. Díky dokonalým podmínkám rostou velmi intenzívně a některým jedincům se díky tomu začaly kroutit horní listy do tvaru beraního rohu. Hromadí se v nich asimiláty a rostlina je nestíhá rozvádět do ostatních částí. Za transport živin je zodpovědný draslík a tak pomohla zálivka z banánových slupek a to téměř okamžitě. Pokud by banány nepomohly, byla jsem nachystaná vyrobit monofosfát draslíku.

Rajčátka začínají ukazovat plody a vítězem je zatím odrůda Alfons, která už má dva kompletní vijany. Krásný exemplář je Vaše Blahorodí. Impozantní vysoká rostlina s neuvěřitelnou spoustou květů. Vedu ji na dva výhony a je to málo, utáhla by s přehledem i čtyři. Květenství jsou většinou složená a mají hodně přes třicet nasazených plodů. Je to prostě šlechtic.

Včera jsem si udělala k obědu svůj listový salát a byla to křehká a křupavá pochoutka. Jsem s pěstováním salátu v květináčkách nadmíru spokojená. Rostlinky jsem předpěstovala ve skleníku a už dlouho jsou venku a tedy prosté přebytečných dusičnanů. Krásné jsou květáky a především zelí.

4 thoughts on “15. květen 2021”

  1. Jani, redkvičky vysadené v papierových kartónoch od vajec sú už zjedené? Ja som dnes robila krásne zelený špenátový(machový) zákusok, ešte ho musím naplniť.

  2. Jani, u nás bambus roste v docela velkém výběhu slepic, navíc voda z okapů, takže se mu daří ! Děkuji za pochvalu! :)) Stejně jsem udělala začátečnickou chybu, popis odrůd rajčat blbým fixem, teď nevím…
    Ale sousedé a rodina jsou v poho, já také, rostliny kvetou a jsou ve formě! Ale Tvoje poznám! :)) možná…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.