11. květen 2021

Jestli ten odporný, hnusný a nechutně vytrvalý vichr bude pokračovat ještě zítra, budu muset vyhledat pomoc psychologa. Už začínám pociťovat známky silné frustrace. Východiskem by bylo, vzít si dvanáctihodinové směny a nevystrčit nos z marketu, tam nefouká.

Vyhlašuji soutěž o velmi hodnotné ceny. Kdo najde v mém skleníku místo na tři okurky a tři melouny, zvítězí. Stříbro bere ten se dvěma rostlinami od druhu no a bronz je jasný – jedna okurka a jeden libovolný meloun. Sazenice okurek už v květináčkách hodně trpí.

Díky vysoké teplotě a ostrému slunci, musím nechávat oboje dveře ve skleníku otevřené. Stínící tkanina nemá šanci se na oblouku udržet. Vše je uvnitř neustále vysušené a to je pozvánka pro suchomilné škůdce. Loni jsem měla žluté lepové desky černé od přilepených smutnic a zanedlouho bílé díky molicím. Papriky byly ulepené od mšic. Na okurky si neustále dělaly zálusk svilušky. Letos nemám žádnou smutnici, zatím ani molice a ani jednu mšici. Skleník jsem velmi pečlivě dezinfikovala domestosem a namočeným smetáčkem jsem vymetla každou škvíru.

Rozhodla jsem se, že svým rostlinám nasimuluji příjemný osvěžující deštík. Vytáhla jsem postřikovač, naplnila 10l vody a že jdu na to. Pak mně napadlo, že bych ten déšť mohla obohatit. Přidala jsem hypermangan do slabě růžové barvy, deset kapek jódu , 50ml alkoholového výluhu z cibulových slupek a 10ml svého super Micro hnojiva, které obsahuje všechny pro rostliny důležité mikroelementy. V tuto dobu není vhodné přidávat dusík ani fosfor a i draslíku jen mírně a výhradně na list. Drobounké kapičky jsem směřovala ke stropu a nechala padat na rostliny. Moje rostlinstvo je krásné, ale ráno po tom dešti vypadalo dechberoucně. Nádhera a neskutečná svěžest. Chtělo by to v tomto suchu opakovat každý večer už jen čistou dešťovou vodou.

 

3 thoughts on “11. květen 2021”

  1. Jano, prodej sazenice rajčat a hned bude místo. Já se fakt snažím, ale tak krásné rostliny rajčat zdaleka nemám!
    U nás sice fouká, ale je hrozně horko, teď v 19 hod. 25 stupňů!
    Ať se daří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.