9. duben 2021

Včera jsem s úžasem sledovala, co dokáže za jediný den předvést počasí. Celé dopoledne byla tma a veliká zima. Dokonce jsem uvažovala o tom, že rostlinkám zatopím i během dne. Odpoledne se vyjasnilo a slunce vyhřálo skleník na 35°C a tak jsem běžela zapnout ventilátor. Došla jsem domů, vysvlékla zimní bundu, usadila se u stolu a koukám, že venku je sněhová vánice. Během několika desítek minut se vystřídala všechna roční období a tahle situace trvala celé odpoledne. Večer se nebezpečně vyjasnilo, aby mohlo v noci mrznout. Malá plynová bomba vydrží přesně tři noci a už je prázdná. Jsem ráda, že ji mám a dnes doplním. Mohlo už by prosím nastat skutečné jaro?

Nízké teploty se vůbec nelíbí mým citrusům, fíkovníkům a ani tomelům. Brilliant Red, který jako jediný roste v květináči a byl zimován společně s citrusy, krásně pučí, ale NB vypadá nešťastně a kam jsem střihla, tak bylo suché dřevo. Hana Fuyu se zatím k ničemu nevyjadřuje.

Citrusy a fíkovníky byly loni v tuto dobu ve skleníku a to byla jiná písnička. Všechny se krásně budily ze zimního spánku a spousta citrusů už začínala kvést. Nyní? Rostliny se choulí na dvoře, je jim zima a o nějakém buzení není ani řeči. Fíky budou mít obrovské zpoždění a main crop nedozraje. Snad se dočkám alespoň nějaké breby. Citrusů je mi líto a ač jsem skleník pro ně zavrhla, tak alespoň pro tato přechodná období by si nějaké ubytování rozhodně zasloužily. O nějaké úrodě se neodvažuji vůbec uvažovat.

5 thoughts on “9. duben 2021”

  1. Ahoj, k tomu ventilátoru bych Ti doporučil připojit termostat. Bylo by to bez práce, ventilátor by se sám zapnul i vypnul a nemusela bys aspoň přes den hlídat počasí a teplotu.

  2. No to je sice krásná rada, ale je nad mé technické možnosti. Pokusím se ukecat nějakého kamaráda. Bylo by to, jak říkáš, bez práce.

  3. Dobré ránko.
    Máš výhodu, že to máš u baráku. Včera jsem ve tří ráno letěl na zahradu zavřít ventilačku, bo ve skleníku bylo -2°C (venku -5,6°C), a to se citrusům nelíbí. Pak během dopoledne ještě jednou, protože ve skleníku bylo 43°C. Nestíhám osadit měsíc koupený ventilátor, ani instalovat stínící tkaninu, kterou stejnou dobu vozím v autě. To obrovské kolísání teplot je neštěstí.

    PS: Hele veverko, ještě s tím sezením u pokladny nehodláš praštit? 😉

  4. Ahoj,
    Ty nevíš, že v dubnu se všechny veverky drží svého stromu? Jsem doma a budu do konce dubna. Vzala jsem si měsíc na zotavenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *