6. duben 2021

 

Hamletovská otázka pro včerejší večer – stěhovat či ponechat rostlinstvo ve skleníku ? Mám opět totálně narvaný skleník a volný tak půlmetr čtvereční, abych se měla kam postavit. Předpovídali poměrně slušný noční mráz a já mám svoje jediné topidlo a to malou plynovou bombu úplně prázdné. Ač jsou ve skleníku rajčata a papriky už nějakou dobu, ještě jsem jim letos nepřitápěla.

Stěhování by pro mně znamenalo fyzický kolaps, páč jsem byla za celý den nadřená a navíc ani nemám místo, kam bych tolik rostlin přesunula, jedině snad do garáže a to by dnes ráno musely ven, aby bylo možné vyjet druhým autem. To moje stojí na dvoře a koukám, že je na něm velmi slušná námraza.

Tak jsem provedla nezbytně nutná opatření. Do skleníku jsem umístila spoustu černých kyblíků a nanosila do nich vodu. Ta byla večer krásně teplá. Po většinu dne včera svítilo slunce a teplota u stropu skleníku se pohybovala nad 30°C a ventilátor foukal po celý den tento ohřátý vzduch do země. Zpočátku byl vyfukovaný vzduch velmi studeny a když jsem zařízení vypínala, tak už byl teplý. Neopatrnou manipulací jsem ovšem přišla o zapichovací teploměr, který mi spadl do potrubí. Musím tedy demontovat koleno u výfuku a sáhnout si pro něj.

Teplá voda a nádherně vyhřátá zem se postaraly o to, že kolem druhé ranní byla ve skleníku teplota +8 °C a v šest ráno ještě krásných +6°C. Jsem nadšená! Na okenním teploměru je mírně nad nulou a jak už jsem psala, na autě velmi slušná námraza. Dnes plyn rozhodně doplním. Mrazy hlásí celý týden a já si s nima hodlám poradit a ze skleníku nic stěhovat nebudu. Bez sluníčka to bude ale mnohem složitější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *