21. duben 2021

Dnes jsou v datu dvě jednadvacítky a to je moje šťastné číslo. Oko bere 🙂  Tak třeba budu mít dnes velmi příjemný den. Je středa, tak by se to mohlo povést.

Včera jsem si udělala výlet do zahradnictví a kupodivu jsem neutratila moc peněz. Koupit by se tam ale dala spousta krásných rostlinek. Jen mně zaskočilo to obrovské množství lidí, kteří se letos rozhodli zahradničit. Docela jsem měla obavy o zaparkované auto, tak tam bylo husto. Já jsem potřebovala hlavně afrikány, s jejichž pomocí hodlám bojovat proti škůdcům ve skleníku. Pro oko jsem si koupila jednu gazánii a ke hmyzímu domku nějaké převislé nesmysly.

Ve skleníku se nedá už vůbec pohnout, jen stát těsně za dveřma. Nechala jsem mezi rostlinami prostor jen na botu velikosti 39 a já mám 41, moje obří zahradní pantofle dokonce 43. Musím tedy nutně jít do výšek a vymyslet si nějaké visuté zahrady. Žádný div světa to nebude, ale afrikány už jsou v zavěšeném truhlíku a dvě rostlinky Růžové girlandy jsem vysadila do nově pořízeného závěsného květináče. Je jen otázka času, kdy na to zapomenu, narovnám se a praštím se do hlavy. Truhlík mi spadne mezi rajčata a mně trefí !

Velmi obezřetnými pohyby jsem vyhledala všechny sazenice žebrovaných odrůd rajčat a přesadila je do větších květináčů. Nasyslila jsem letos 12 těchto u mně snad nejoblíbenějších rajčat a moc se na ně těším. Garmoška a NIna už rostou ve skleníku a pro těch deset zbývajících musím najít nějaké vhodné místo. Ještě mně čekají odrůdy tmavé, podlouhlé, oranžové a nějaké to srdce. Ty visuté zahrady asi nebudou jen ve skleníku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *