2. duben 2021

Moc bych si přála pěstovat a taky sklízet na zahradě kiwi. Kdysi jsem se už o tuto disciplínu pokoušela, ale neúspěšně. Vysadila jsem rostlinky k plotu na místo, které se ukázalo jako mrazový pás a každý rok mi kiwi namrzlo. Nemám moc v oblibě mini plody a chtěla jsem něco samosprašného a velkoplodého. Objednala jsem si tedy dvě rostlinky odrůdy Jenny. Nyní jen musím vymyslet, kam je nasadím. Rostlina má prý velmi bujný růst se šlahouny o délce až 5m. Chtělo by to teplé, slunečné místo a nějakou tu pergolu. Místo mám, pergolu ale jen ve s stínu pod ořechem. Nápad bych ovšem měla, jen bude obrovský problém ho doma prosadit.

Přihodila jsem ještě jednu olivu a hnojivo pro citrusy. Citrusy se snažím nějak smysluplně ostříhat, ale vůbec se mi to nedaří. Mám pocit, že každou větvičku, kterou chci odstranit nebo zakrátit, rostlina nezbytně nutně potřebuje. Taky jsem ostříhala fíkovníky a u dvou odrůd jsem si ponechala řízky, snad zakoření.

 

6 thoughts on “2. duben 2021”

  1. Na dvůr, ke psí boudě a chtělo by to konstrukci protáhnout ještě směrem k baráku 🙂 Kdysi jsem ho dostala k narozkám, dala jsem ho na tu jižní stranu zahradního domku. Bez šance, nepřežilo první zimu 🙁 Prcek issai se drží a stejně z něj mám žlučníkové záchvaty, tak je to spíš pro návštěvy 😉

  2. Jano , kiwi pěstuji asi 30 let. Mám dvě odrůdy , jedna potřebuje samce a samici , druhá je samosprašná , přežijí jakýkoliv mráz , některé roky pomrznou květy , ale většinou se stačí zregenerovat a zaplodí . Každá má jinou chuť a jsou výborné na kompot , marmeládu na buchty a hlavně přímý konzum Petr

  3. Petře, tak to je paráda !
    No třicet let už na to zřejmě nemám 🙂 ale alespoň malinko bych se tomu Tvému zázraku chtěla přiblížit.

  4. Neboj to zaplodí brzo , naroste za rok i několik metrů . Na podzim jsem dělal radikální řez , plazilo se po pergole , motalo se do vína, které roste několik metrů od něj , šplhalo po borovici i buku .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *