19. duben 2021

První dvě cukety už jsou v zemi.

Zpracovala jsem malý záhonek u domu, kde loni taky rostly dvě cukety a úroda byla velmi raná a bohatá. Půda je hodně mokrá a studená, ale taková mrňavá plocha se dá upravit rychle a člověk se neumaže. Vyhloubila jsem docela objemné jámy a nasypala do nich velmi zodpovědně namíchaný substrát. Rostlinky by měly být chráněny petkou nebo něčím podobným, aby je nepoškodila tlející a tím pádem horká a agresivní vrstva namulčované trávy. Za tím účelem bych potřebovala alespoň jeden koš od sekačky plný trávy, ve kterém bych ji nechala zapařit. Trávu nemám a tím pádem je mulčování čímkoli naopak na škodu. Zem se potřebuje co nejdříve vyhřát a jakákoli vrstva něčeho by tomu bránila. Ta trocha trávy a sena na obrázku je jen jako dekorace.

Na zakrytí jsem použila starou a již hodně děravou netkanou textilii a to pro sichr ve dvou vrstvách. Vypadá to sice příšerně, ale svůj úkol tento výtvor krásně splní. Rostlinkám cuket bude venku v zemi jistě mnohem lépe, než v jakémkoli květináči. Jen to skleníkové teploučko jim možná bude chybět, ale je nejvyšší čas se začít otužovat.

3 thoughts on “19. duben 2021”

  1. Čau bejby 😉
    Po určitých zkušenostech s přísadami, již cukety a cukrové melouny vysévám přímo do země a zpočátku hnízda nakrývám bílou netkankou. Rostliny jsou pak v lepší kondici než přísada, které chvilku trvá než se adaptuje a začne růst. Pokud to však máš přímo pod dohledem, tak je to zas něco jiného.

    PS: Bacha na ta ruská semena a rajčata, ať na Tebe nevletí kontráši. Zas na druho stranu, alespoň by Ti poryli zahradu do posledního místa. ;-))))

  2. Ahoj,
    vysévat cukety a cukrové melouny přímo do země je naprostý ideál. Jenže ta zem je letos šíleně studená a já nedočkavá. Cukety takto vyseté byly vždy nejhezčí a nejúrodnější.

    Ruská semena budou teď patrně nedostupná a protože já mám skvělý genetický materiál, tak budu v balíku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *