17. duben 20021

Letos mám v pěstování rajčat konečně nějaký systém a nevysazuji je hala bala nýbrž v tématických skupinách.

Na náš velmi prosluněný a téměř subtropický dvůr už jsem naplánovala umístění skupiny cherry odrůd v květináčích a výsadbu party, kterou nazývám exotická. Zbývá mi tedy ještě deset míst a zájemců je hned několik, jednak odrůdy žebrované, rajčata black tedy tmavá a skupina odrůd na sušení. Dlouho jsem přemýšlela, jak nastalý problém vyřeším a musela jsem si především ujasnit priority. Na dvoře předvede každé rajče maximální výnos a ten já potřebuji právě u odrůd na sušení. Vyřešeno!

Vysadím tedy deset odrůd po jednom exempláři. Pokud vyprodukuje každá rostlina minimálně 5kg plodů a to by tedy rozhodně měla, pak budu mít na sušení 50kg rajčat. Tato rajčata mají všechna přibližně stejný tvar slepičího vajíčka a já jsem zvědavá především na novinky Santa Cruz Cada a  Perito Italian. Všechna tato sušená rajčata jsou na zakázku a já doufám, že to bude stačit. Pro sebe si usuším cokoli jiného. Velmi bych doporučovala oněm rostlinám, aby těch povinných 5kg výrazně překročily a já proto udělám maximum. Produkci budu velmi pečlivě sledovat a zvážím každé sklizené rajče.

Jsem moc ráda, že jsem neblbla a rajčata vysela ve vhodnou dobu tedy tak akorát. Rostlinky jsou ještě malé, nezaberou tolik místa a krásně se mi všechny vejdou do skleníku. S velikými rostlinami už bych měla problém. Loni už byla spousta rajčat v zemi. Letos je to díky velmi chladnému počasí nemožné a půda bude studená ještě velmi dlouho.

4 thoughts on “17. duben 20021”

  1. Jo, jo je to on, vyzkouším ho, i když je to F2 z plodů, které jsme spolu ochutnávaly. Ta chuť sice nebyla nijak oslnivá, ale pro sušení to tolik nevadí a tvar byl dokonalý. Jak byla rostlina úrodná? Dá mi těch 5kg?

  2. Úrodná bola aj pomerne skorá, nevážila som výnos, plody som tiež hlavne sušila. Tento rok som vysadila na sušenie De Barao Tsarskyi- pretiahnuté plody s nosíkom, trocha väčšie, ako Red, tak uvidím. Túto sezónu mám dosť nosíkatých odrôd.

  3. Když mně se ty nosíkaté odrůdy nelíbí, ten nos mi tam připadá nemístný a napraktický, ale každý máme jiný vkus. Ale pokud je rajče chutné, úrodné a odolné, tak proč ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *