16. duben 2021

Tak dlouho na mně na netu vyskakovala reklama na tunel pro pěstování rostlin s nějakou speciální fólií, až jsem podlehla a onu zázračnou věc objednala. A ejhle! On to je ruský výrobek, tak to beru 🙂 Zvolila jsem délku 6m, stálo to pár kaček, tak proč to nevyzkoušet. Použila bych tento urychlovač růstu nejprve na rajčata a pak přesunula na místo potřebnější.

Možná by ho mnohem více potřebovaly cukety. Ty by měly být po vysazení na záhon co nejdéle, tedy až do objevení se prvních květů, schované pod nějakým ukrytím. Loni jsem toto pravidlo poslušně dodržela, cukety zakryla tunelem z netkanky a nestačila jsem se divit nad parádní úrodou.

Pět semen kulaté cukety bleskově vyklíčilo a už jsou v zemině. Tři rostlinky Nefertiti už mají pravý list a dva kousky Nero di Milano úspěšně vykoukly ze substrátu. Budu tedy mít deset rostlin a pokud každá vyprodukuje 8 plodů – toho jsou schopné – pak bych mohla zcela teoreticky disponovat 80 kousky. Upozorňuji, že já mám ráda obří cukety, mrňata nesklízím. S tím už se dá pracovat 🙂 Kdyby se náhodou nezadařilo a plodů z jedné rostliny bylo pouze pět, taky bych byla spokojená.

Jakpak to, že já nemám žádné ruské odrůdy cuket?  Příští rok tento nedostatek rozhodně napravím. Ať si může moje rostlinstvo bez problémů pokecat.

6 thoughts on “16. duben 2021”

 1. Ano Petře, samozřejmě že to je i s těmi oblouky a s fólií. Ještě jsem ale balíček nerozdělala. Dokonce jsem kvůli Tobě vyhrabala z odpadu zmačkaný obal a zjistila dodavatele. Je to Easy Shop CzechLogistic a sídlí v Ostravě, to máš co by kamenem dohodil.

 2. Milá Jano, narazila jsem náhodou na Tvé stránky a moc mě zaujal ten tunel. Nemohu ho na netu najít, nemohla bys to prosím upřesnit?
  Jinak jsem jak Alenka v říši divů, Tvé stránky mě dostaly do kolen. Taky zahradničím, ale jsem tak minimálně měsíc pozadu a pokud jde o odrůdy, tak to jsem taky mimo. Kde se dají sehnat?
  Luďka

 3. Zdravím a vítám do party Luďko.
  Na tunel je potřeba na facebooku vyhledat firmu CZ EasyShop.

  Odrůdy rajčat sháním všude možně a hodně výměnou od zahraničních přátel. Ruská rajčata mi kupuje kamarádka v Rusku. Letos mám spoustu novinek, u kterých zajistím vzájemné neopylování a dám semena do nabídky.

  Poprosím Petra, ať sem hodí na ten tunel odkaz, on si s tím poradil.

  P.S. Pokud jsem dopředu jen měsíc, tak to jsi hodně dobrá 🙂 🙂

 4. Ahoj Jano,
  už jsem našla ten tunel, nejdřív na slovenských a pak i na cs stránkách a překvapilo mě, že jsi tak rychle zareagovala. Před chvílí jsem se vrátila a studovala pojednání o paprikách, takž eberu zpět, jsem pozadu o dva měsíce, ale to ještě nění konečná. Moudro o korunním kvítku a to, jak by měly být papriky před sázením ven vypadat, jsem poslala kolegovi, aby to raději vyštípnul. Moc se chlubil, že už mu to kvete, což u nás obyčejných přestitelů je měsíc před výsadbou ven. Zaujalo mě taky použití popela, mám ho teď dost a nevím přesně, jak s ním naložit. Pravděpodobně přidat do směsi, kterou použiju do kýblů na rajčata….vlastně takhle jsem se na stránky dostala, když jsem hledala, jak na nekrózu rajčat / San Marzano/. Díííík!!!!
  L.

  PS: Jdu ještě studovat droždí atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *