14. duben 2021

 

V poslední době začínám mírně pochybovat o rčení, že práce šlechtí, hlavně ta na zahradě. Dopadnu jednou taky takto 🙂 🙂 🙂 Už se té paní začínám pomalu přibližovat. Já už nemám ani nalakované nehty, jen za nimi neustálou špínu a to mám vždy pracovní rukavice, tedy skoro vždy. Místo lodiček už obouvám jen staré tenisky ještě oranžové od antuky a sukně nebo šaty už visí hodně hluboko ve skříni. V akci jsou neustále jen staré džíny a vyřazené mikiny. I v práci máme jednotný pracovní oděv.

Když jsem včera ráno těsně po rozednění zavítala na dvůr a uviděla ty totálně promočené, zasněžené a zimou se choulící citrusy, bylo mi jich líto a mně stydno. Zmobilizovala jsem fyzické síly, vyhrnula rukávy, několikrát se zhluboka nadechla a všechny jsem je vrátila zpět do zimoviště. Důkladně jsem jim zatopila, snad mi bude odpuštěno.

Včerejší počasí patřilo k těm velmi nepříjemným, pobyt venku byl nemožný a tak jsem se věnovala pracem domácím. Jedna paní mně požádala o zaslání sazeničky odrůdy Vaše Blahorodí a já jsem jí to slíbila. Celé dopoledne jsem vymýšlela jak rostlinky zabalím, aby cestu přežily bez úhony. Přidala jsem jí ještě Gold Placer. Vyrobila jsem parádní lepenkový tubus a rostlinky se v něm ani nepohnuly. Balíček to byl velmi lehký a já měla pocit, že to bude za babku. Pošta mně nicméně vyvedla z omylu. Cena balíků se prý nově posuzuje nikoli podle hmotnosti ale podle délky. Moje rostlinky bohužel vyrostly o několik cm více, než by měly a balík tedy spadl do dražší kategorie. Stálo mně to 159kč a já jsem už nenašla odvahu paní naúčtovat nějakou sumu za rostliny a moje komplikované a časově velmi náročné balné. Poslala jsem jí ofocenou průvodku a je patrně ještě v šoku, protože už se neozvala. NIKDY už nebudu nikomu posílat sazenice rajčat.

Moje šarlatové fazole krásně vyklíčily a tak jsem je nacpala do kelímků se substrátem. Dala jsem naklíčit semena mé oblíbené kulaté cukety Tondo di Piacenza . Cukety Nefertiti vypadají nádherně  a jsou hodné jména manželky faraona. K světu se mají všechny melouny. Udělala jsem si okurkový salát ze svých Minisprintů a bylo to nebe v hubě. Těším se na salát listový.

Kašlu na lodičky a nalakované nehty! Užila jsem si jich dost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *