28. březen 2021

Letos se mi opět velmi povedly papriky. Jsou krásné, vysoké, zdravé a ty nejdříve vyseté už mají i nějaké plody. Na okenním parapetu už ve velikých květináčích vypadaly nepatřičně a taky už potřebovaly sluníčko a čerstvý vzduch. Takže jsem je vystěhovala na dvůr. Včera od rána hodně foukalo a to právě papriky nesnášejí, vítr a ještě hůře průvan. Mají nejraději vlhko a teploučko.

Jsem expert na vymýšlení rozličných konstrukcí za použití materiálů  „co dům dal“. Tak jsem použila nevyužitý paletový box, dvě kovová účka a starou docela děravou netkanou textílii. Na výstavě designu by můj domeček jistě neuspěl, ale paprikám skvěle posloužil, od větru je ochránil a ještě malino naakumuloval teplo. Takto ubytované rostliny jsem nechala na dvoře v klidu i přes noc.

Letos se snažím z rostlinek, jejichž semena jsou drahá a špatně dostupná, získat co nejvíce zálistků a ty zakořenit. Mateční rostlině nechávám tři zálistky a budu ji pěstovat ve svém nejoblíbenější tvaru a to na tři rovnocenné výhony. Je to mnou léty prověřený nejproduktivnější tvar a dokonalý je hlavně u cherry odrůd.

V mém po většinu sezóny velmi rozvolněném skleníku, kdy lze jen s velikými obtíženi a artistickým nadáním přejít z jednoho konce na druhý, vládne pořádek. Mám obavu, že  letos ho v takovém stavu opět neudržím, ale budu se snažit, aby interiér vypadal uspořádaně  po co nejdelší dobu.

 

2 thoughts on “28. březen 2021”

  1. Nový fóliovník zatím nemám, je potřeba nejprve uklidit zahradu, manžel pokácel nějaké stromy. Zatím bych ho neměla kam umístit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *