27. březen 2021

Tak si na mně kamarád Pavel, který je kuti a všeuměl, udělal konečně čas a dal dohromady moje podlahové trubky ve skleníku. Prý až to zahrabu, což odhadl tak na hodinku práce, ať dám vedět a nainstalujeme ventilátor, který mi samozřejmě zapůjčí a nejspíše dokonce věnuje. Makala jsem jako šroubek, ale ten hic ve skleníku mi vůbec nedělal dobře, takže se mi konstrukci zahrabat nepodařilo. Ve skleníku je malý prostor a já jsem neustále do něčeho narážela. Potřebovala jsem pomocníka, ale žádný nešel kolem. Prohlásila jsem, že v té sauně snad půjdu do plavek a v tom případě by mi prý Pavel pomohl. Já jsem přesvědčená, že by se naopak rychle vzdálil.

Až budou trubky zahrabané, tak vyrobím z nopové fólie kruhové ohrádky nad každou větví, naplním je velmi kvalitní zeminou a vysadím do nich sazenice rajčat. Nebo zvolím jednoduché řešení a použiji osvědčené kyblíky s uříznutým dnem. Mám slíbený zapichovací teploměr a budu velmi pečlivě zkoumat teplotu půdy. Slibuji si od tohoto zařízení, že teplý vzduch odebíraný od stropu skleníku bude vyhřívat zeminu a rostlinkám tak bude teplo na nohy. Teplota půdy je hodně důležitá.

Pokud tohle topení bude fungovat, tak půjde i na druhou polovinu skleníku.

2 thoughts on “27. březen 2021”

  1. Teda nechci tě nasr… 😉 ale nemáš nad tím málo zeminy, málo hluboko zakopané? Já bych to vrchem viděla na 40cm, takže výkop cca 60? No jsem děsně zvědavá, jestli ti to bude fungovat dle představ, mělo by.

  2. Samozřejmě, že je nahoře málo zeminy, je to jen položené, půjde to hlouběji, ale 40cm nikoli, to je moc hluboko. Stačí nad trubkama tak 10cm, nepoteče v nich vařící voda, jen teplý vzduch a rostliny budou zasazené ještě výše, nepůjdou přímo do země, možná jen salát na zkoušku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *